دانشجوی دانشگاه شهرکرد:

ایام پر استرس امتحانات به کام دانشجویان زیرک شیرین می‌شود نه درس‌خوان

Share/Save/Bookmark

تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۹

دانشجوی دانشگاه شهرکرد گفت: امتحانات به کام دانشجویان زیرک شیرین می شود نه در سخوان؛ البته منظورم از زیرک دانشجویانی نیست که از تقلب استفاده می کنند.

ایام پر استرس امتحانات به کام دانشجویان زیرک شیرین می‌شود نه درس‌خوان

به گزارش شمس آباد نیوز؛ محمدرضا ناصری از دانشجویان دانشگاه شهرکرد در گفتگو با منطقه آزاد؛ در خصوص امتحانات و شیوه های رایج تقلب گفت: رایج‌ترین شیوه‌های تقلب، نگاه کردن از روی برگه بغل دستی، همراه چسبیدن یادداشت های غیرمجاز و گفتگو در جلسات امتحانی می باشد.

وی ادامه داد: به نظر من بین دانشجویان پسر و دختر تفاوتی در میزان تقلب وجود ندارد، من معتقدم عوامل متعددی باعث می شود که دانشجویان در امتحانات از تقلب استفاده کنند که ازجمله آن می توان عوامل روانشناختی، اجتماعی، آموزشی، نقش همسالان و عوامل نظارتی را نام برد.

نهایتاً امتحانات به کام دانشجویان زیرک شیرین می شود نه درس‌خوان

ناصری در ادامه گفت: نهایتاً امتحانات به کام دانشجویان زیرک شیرین می شود نه درسخوان؛ البته منظورم از زیرک دانشجویانی نیست که از تقلب استفاده می کنند.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : شمس آباد - خفت‌ گیری زیر چهارچرخ

وی با بیان اینکه منظور از دانشجویان زیرک دانشجویانی است که تکنیک های ایام امتحانات و تکنیک های درس خواندن را هم خوب می شناسند و هم خوب به کار می گیرند خاطرنشان کرد: بعضاً ما دوستانی داشته ایم که بسیار هم درسخوان بوده اند ولی چون نمیدانستند که قبل از شروع فرایند امتحان چه کنند یا نحوه درستی از مطالعه را انتخاب نمی کردند در ماراتن امتحانات از دانشجویانی که در سطح متوسط بوده اند جا مانده اند.

دانشجویان به روند آزمون‌های قبل توجه کنند

وی در ادامه به برخی از تکنیک های مطالعه که در کارگاه های مشاوره تحصیلی اشاره کرد و گفت: توصیه من به دانشجویان اینست که اولاً به روند آزمون‌های قبل توجه کنند.

ناصری تاکید کرد: یکی از مهمترین مواردی که باید برای مطالعه مطالب بررسی کنید، مطالبی هستند که در آزمون‌های ترم‌های قبل مورد سوال قرار گرفته‌اند، این مطالب احتمالا مهمترین بخش درس را تشکیل می‌دهند و باید تسلط دانشجویان بر روی آنها بالا باشد، همچنین دانشجویان باید به نقاط ضعف و قوت‌ خود در این مطالب توجه ویژه‌ای داشته باشند و سعی کنند که حتما روی آنها کار کنند.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : شمس آباد - اقتصاد در تعطیلی بین‌الدولتین!

وی با اشاره به اینکه دومین موضوع این است که دانشجویان باید مطمئن باشند مطالعه به تنهایی همدستی زیادی به آن‌ها برای موفقیت در آزمون نخواهد کرد اضافه کرد: حتما از هر مبحث، چند نمونه سوال حل کنید، از دست به قلم شدن نترسند چون همین عامل به تنهایی می‌تواند تا حد زیادی خیال‌شان را بابت قبولی در امتحان راحت کند، اگر حل تمرین به اندازه کافی نباشد و صرفا به مطالعه بسنده شود احتمال فراموشی مطالب در جلسه امتحان فوق‌العاده زیاد خواهد بود.

وی ادامه داد: نکته سوم اینکه، قبل از شروع مطالعه برای مباحث مختلف براساس حجم و اهمیت آنها یک زمان مشخص تعیین شود و باید دانشجو تمام سعی خود را انجام دهد تا مطالعه در زمان تعیین شده به پایان برسد، فراموش نشود که زمانی را برای حل تمرین اختصاص داده شود، در ساعات پایانی شب امتحان ابدا به مطالعه مطالب جدید پرداخته نشود و اگر استرس وجود داشت کمی به حل تمرین و برسی سوالات بپردازند.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : هدف بعدی‌ فوتبال ساحلی قهرمانی جهان است/ تنها دغدغه ما «ماسه» است

ناصری با تاکید بر اینکه از تکنیک‌های حافظه و مطالعه استفاده شود افزود: باید از نحوه عملکرد مغز مطلع شد و با استقاده از اصول باقی کردن مطالب سعی شود ذهن‌ را به طبقه‌بندی مطالب عادت داد.

وی در انتها گفت: هر درسی نحوه مطالعه خاص خود را دارد، حتما از خلاصه کردن مطالب مهم استفاده شود، در دروس تحلیلی باید برای افزایش تعداد تمرین‌هایی که حل می‌شود سعی کرد و در دروس حفظی و مفهومی از خلاصه‌نویسی برای کاهش حجم دروس استفاده شود.

انتهای پیام۱۰۲۶ج /۹۲۰م

 

 

 

 

این خبر را به اشتراک بگذارید :