امریکا و دشمنان اسلام به دنبال ایجاد تفرقه در بین کشور های مسلمان هستند

به گزارش شمس آباد نیوز به نقل از خبرنگار سامان ما، امام جمعه سامان حجت الاسلام و المسلمین علی اصغر عقیلی در ابتدای خطبه ی اول پس از سفارش همه ی مردم و خود به رعایت تقوای الهی ، فرمودند اکثر مشکلات جامعه و حتی مشکلات فردی ما با رعایت تقوای الهی حل خواهند شد، اظهار داشت: اسم نبی اعظم اسلام در کتاب تورات و انجیل ثبت و ضبط شده ، البته تورات و انجیلی که تحریف در آن راه پیدا نکرده باشد، خداوند در قرآن می فرماید، اسم پیامبر در کتاب تورات و انجیل مکتوب است یعنی ثبت شده است.

وی در ادامه برای پرده برداری از مخفی کاری کلیسا به ماجرای یکی از علمای بزرگ اسلام اشاره کردو بیان داشت: :محمد صادق فخر الاسلام که صاحب کتاب ” انیس اعلام ” است ، در مقدمه ی کتاب خود می گوید اسم من قبلا” موشیه” بود و مسیحی بودم ، پدرم مرا به کلیسا سپرد تا روحانی شوم، من در کلیسا از لحاظ علمی و اخلاقی رقیبی نداشتم. سال ها در واتیکان تحصیل کرده و درخشیدم تا جایی که نزدیک ترین مقام به پاپ من بودم و همه ی اسرار پاپ با من در میان گذاشته می شد، نکته ای که در این داستان قابل توجه است این است که پاپ کلید یکی از اتاق های خود را به من نمی داد.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : وقایعی که رهبر انقلاب نسبت به تکرار آن اعلام خطر دادند/ علت عدم کفایت بنی‌صدر چه بود؟+سند

عقیلی عنوان کرد: بعد از آنکه به علت کهولت سن پاپ در بستر بیماری افتاد ، سریعا خودم را به پاپ رساندم. پاپ به من گفت ، نظر شما و همه ی افراد هم نظر با شما در مورد کلمه ” فارقلیتا” اشتباه است. بعد کتابی را از همان اتاق برای من بیرون آورد و به من گفت منظور از آن کلمه حضرت محمد بن عبد الله رسول گرامی اسلام است. علت را از او پرسیدم که چرا تا الان این مطلب را بازگو نکرده بودید؟ گفت ترس از جان خودم و خانواده ام اجازه نمی داد که من این مطلب را بازگو کنم،این عالم بزرگ اسلام می گوید بعد از این قضیه نیمه شبی به محضر شیخ حسن مشرف شدم و با جاری کردن شهادتین مسلمان شدم بعد ازآن هم عازم نجف و عتبات عالیات شدم و ۱۶ سال علوم حوزوی خواندم تا به درجه ی اجتهاد رسیدم.

وی بیان داشت: محمد صادق فخر بیان می کند که روزی که در تهران منبر رفته بودم افرادی که مسافر بودند و یا تازه وارد بودند من را با انگشت نشان می داند و می گفتند چه قدر ما مسمانان خوب هستیم که این مسیحی مسلمان شده است و آیت الله محمد صادق هم فریاد می زد که علت مسلمانی من مسلمانی شما نیست بلکه دین اسلام شما باعث این شده اسن که من به دین اسلام مشرف شوم.

پیشنهاد ویژه :   استان چهار مهال و بختیاری : چرایی ثبت باغی که درختی ندارد/باغ پاسارگاد مهمترین باغ باستانی

امام جمعه ی شهرستان سامان در ابتدای خطبه ی دوم به حادثه ی زلزله ی کرمانشاه اشاره و بیان داشت: : ساخت و ساز هایی که قرار است برای افراد زلزله زده ساخته شود باید از استحکام بالایی برخوردار باشند و از ساختمان های قبلی محکمتر باشند.

حجت الاسلام و المسلمینعلی اصغر عقیلی ایشان مهمترین ویژگی ساختمان را فونداسیون و زیر بنای آن خواند و عنوان کرد: در ساختمان های آپارتمانی این نکته باید دقیق تر اجرا شود.

عقیلی مساله ی دیگر در مورد مناطق زلزله زده را بافت فرسوده ی منطقه دانست و اذعان داشت: داگر می شد که دولت محترم کارمزد وام هایی که قرار است به افراد زلزله زده بدهد صفر کند ،هم اوضاع پیشرفت ساخت و ساز ها با سرعت بیشتری انجام می شد و هم خیال مردم از دغدغه ی مالی این بحث آرام تر می شد.ما نباید زود این حادثه را فراموش کنیم.

عقیلی به هفته ی بسیجی که گذشت اشاره و تصریح کرد: دشمنی آمریکا با بسیج و تفکر بسیجی هم چنان ادامه دارد و همان آمریکایی که هفته ی قبل گفت ما داعش را به وجود آوردیم و الان گفته است که ما میخواهیم با داعش مبارزه کنیم .

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : در نشست مشورتی امروز خانه ملت صورت گرفت گزارش مقامات کشور درباره ناآرامی‌های روزهای اخیر به نمایندگان مجلس

وی بااشاره بر اینکه در اصل آمریکا می خواهد با دشمنان داعش مبارزه کند، تاکید کرد: آمریکا الان با فضای مجازی و ماهواره ها و … دست به دشمنی با بسیج زده است.

حجت الاسلام و المسلمین عقیلی با اشاره بر اینکه آمریکایی که با ایجاد تفرقه توانست کشور اسپانیا را از آغوش اسلام گسستن کند و این جاست که ضرورت وحدتی که فرموده ی مقام معظم رهبری هم هست ، بیشتر احساس می شود، ابراز کرد: مساله ی تفرقه ی دشمن بین بعضی از مسلمانان متاسفانه جواب داده است، همین چند روز پیش که انفجاری در کشور مصر اتفاق افتاد نتیجه ی از بین رفتن اتحاد بین شیعه و سنی بود.

امام جمعه ی شهرستان سامان به روز ۱۲ آذر ، روز تصویب قانون اساسی کشور اسلامی ایران به دستان آیت الله بهشتی و یاران با وفایش اشاره کرد و خاطرنشان کرد: دست دشمن را در این روز هم می توان دید ، چرا که آمریکا خود گفته بود که اگر مدیریت بهشتی رو ما داشتیم بیست سال جلوتر بودیم.

انتهای پیام /۶۰۱س

این خبر را به اشتراک بگذارید :