احداث میدان میوه و تره بار لردگان؛ وعده ای که بعد از 20 سال هنوزعملی نشد+ اسناد

 به گزارش شمس آباد نیوز به نقل از خبرنگار سلام لردگان؛ شهرستان لردگان با جمعیتی بالغ بر ۲۳۰ هزار نفر و با بیش از ۳۵۰ روستا فاقد میدان میوه و تره بار است  و از طرفی بیش از ۲۰۰ واحد صنفی میوه فروشی در شهرستان لردگان  مشغول کارهستند و در چنین شرایط وجود این میادین به عنوان بازاری برای محصولات کشاورزی، سبب خواهند شد تا تولیدکنندگان این محصولات از سردرگمی و اتلاف وقت خود برای پیدا کردن بازار فروش و عرضه محصولات خود جلوگیری کرده و آنان با فراغ بال و خیالی آسوده؛ محصولات خود را برای فروش عرضه نمایند.
 میدان تره بار از یک طرف نقش حمایتی خود را به عنوان بازاری برای محصولات کشاورزی نسبت به تولیدکنندگان داشته و از طرف دیگر سبب به تعادل رسیدن قیمتها و عرضه محصولات با قیمتهای مناسب برای مصرف کنندگان می شوند.

فعالیت میادین میوه و تره بار سبب خواهد شد تا در شرایطی رقابتیٍ؛ محصولات با قیمتی مناسب و با کیفیت عرضه گردد که این مهم، منافع مصرف کنندگان را بهمراه خواهد داشت زیرا آنان در شرایط رقابتی محصولات را با کیفیت بهتر و قیمت کمتر و مناسبتری دریافت خواهند کرد.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : واردات بیش از ۷۴۰ تن مسواک درسال ۹۵!/ خرید ۴۰۰ تن کلنگ و شن کِش خارجی در شأن کشور ایران نیست

فروشندگان با کمبود فضای کسب و کار مواجه هستند
آقای حسین پور یکی از فروشندگان میوه در خیابان چشمه برم لردگان با در دست بردن مدارک و مصوبات سال ۷۵ شورای اسلامی و شهرداری لردگان به خبرنگار ما گفت:  در این راستا شهرداری لردگان در ۶ شهریور ۱۳۷۵ جهت حل این معضل اقدام به تملک زمینی جهت احداث میدان میوه نمود که در همان زمان نیز اقدام به واگذاری غرفه ها بصورت اجاره به بنگارداران و میوه فروشان نمود ولی تغییر کاربری اراضی از سوی جهاد کشاورزی انجام نپذیرفت  آقایان مسئول بفرمایند تکلیف ۲۲ ساله مسئله میدان تره بار در شهرستان لردگان چی شد؟

 

وی از پیگیری‌های متعدد برای این موضوع از سوی فروشندگان میوه و تره‌بار لردگان  خبر داد و گفت: متاسفانه این پیگیری‌ها هنوز به جایی نرسیده است و امیدواریم مسئولان به فکر مشکل میدان میوه و تره‌بار لردگان بیفتند.


 

 یکی دیگر از مغازه‌ دار تصریح کرد: ایجاد میدان تره‌بار مناسب در لردگان  موجب کار‌آفرینی فراوان و عرضه بهتر میوه شهرستان به مصرف‌کنندگان می‌شود.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : از پیرلی تا آنیلی، خون تازه در رگ کالچو

یکی از اهالی نزدیک چهارراه میوه فروشان می گوید : این محل علاوه بر اینکه موجب تصادف و ایجاد اختلال در نظم و عبور و مرور خودروهای دیگر می شود از لحاظ بهداشتی هم وضعیت مناسبی ندارد و شبکه بهداشت نیز هیچ نظارتی ندارد .
 


 

یکی از کارشناسان راهنمایی و رانندگی لردگان نیز گفت: به دلیل نبود میدان مناسب برای فروش محصولات باغی در سطح شهر لردگان گاها شاهد تصادفاتی در اطراف میدان ها یا ورودی شهر ها هستیم و از شهرداری خواست که در این مورد چاره ای باندیشد و میوه فروشان را ساماندهی کند .
 

گفتنی است این مراکز از رونق زیادی در راستای عرضه محصولات عمده فروشی برخوردار خواهند شد.  بعلاوه بر تقویت بازاریابی و توسعه بازار محصولات کشاورزی در شهرستان که می تواند دلگرمی خوبی برای تولیدکنندگان استان و شهرستان باشد .

انتهای پیام/۶۳۰ ل

این خبر را به اشتراک بگذارید :