آژیر خطر!، التهاب شعله‌ها!/ روستای شوراب به ایستگاه آتش نشانی نیاز دارد

به گزارش  شمس آباد نیوز به نقل از خبرنگار سامان ما، در هفته گذشته حادثه آتش سوزیی در ساعت دو بامداد در روستای شوراب صغیر رخ داده که موجب شده یک خودور سمند به کلی در آتش سوخته و نابود شود.

خودور آتشنشانی سامان برای خاموش کردن آتش بعد از ۲۵ دقیقه در محل موجود می شود و این زمانی بوده که دیگر کار از کار گذشته است چراکه دیگر خودرو به طور کامل سوخته و حضور نیروهای آتش نشانی مشکلی را حل نکرد.

به جرات می‌توان گفت روستای شوراب صغیر در این چند سال اخیر بزرگترین حوادث آتش سوزی به خود دیده، مانند آتش سوزی کارخانه ایزوگام، آتش سوزی بزرگ در سبدفروشی ها که سال گذشته در سه قسمت از روستا اتفاق افتاد، آتش سوزی کارخانه قیر محمدآباد و چندین آتش سوزی در ساختمان‌های مسکونی و…، با این شرایط نیاز نیست در روستایی که در مسیر اصلی جاده اصفهان به سامان و شهرکرد واقع شده است ایستگاه آتش نشانی مستقر شود.

پیشنهاد ویژه :   استان چهار مهال و بختیاری : شرط نگه داشتن انقلاب در انقلابی بودن ماست/ نباید از فضای کوشش و عرصه جهاد فاصله بگیریم

حال با این شرایط وقتی مردم در مواقع ضروری با آتش نشانی تماس می‌گیرند با این پاسخ مواجه می‌شوند که محدوده سامان را پوشش می‌دهیم و خارج از محدوده به ما ربطی ندارد.

حضور خودروهای امدادی و خدماتی در روستای شوراب صغیر الزامی است

سید محمود نوربخش یکی از اهالی روستای شوراب صغیر در گفت‌گو با خبرنگار سامان ما با بیان اینکه آتش سوزی خودرو سمند من به دلیل اتصالات کابل بوده است، بیان داشت: خودور من به طور کامل در آتش سوخت چون از زمان تماس با آتش نشانی سامان تا حضور آتشنشانان ۲۵ دقیقه طول کشید و زمانی مامورین آتش نشانی در صحنه حضور پیدا کردند که دیگر خودرو من به طور کامل در آتش سوخته بود.

نوربخش با بیان اینکه حضور یک دستگاه خودرو آتشنشانی در این روستا با توجه به اینکه در مسیر اصلی دو استان اصفهان و چهارمحال و بختیاری قرار دارد الزامی است، بیان داشت: این روستا در مسیر گردشگری قرار دارد و حضور خودرو آتشنشانی، اورژانس، هلال احمر و… برای این روستا بسیار واجب است.

پیشنهاد ویژه :   استان چهار مهال و بختیاری : شمس آباد - آثار فتنه دارد در ما محیا می شود/ آغاز فتنه از انحراف فکری و انحراف سیاسی است/بصیرت بالای شهید سورانی او را شهید شاخص کرد

نوربخش بیان داشت: ما خواهان یک دستگاه خودروی آتش نشانی در روستا هستیم، خواهشا مسئولین چاره‌ای باندیشید.

احدای زمین بواسطه دهیاری و شورای روستای برای احداث ایستگاه آتش نشانی در روستای شوراب صغیر

دهیار شوراب صغیر در گفت‌وگو با خبرنگار سامان ما با بیان اینکه حضور یک خودرو در روستای شوراب صغیر جز ضروریات این روستا است، بیان داشت: در این روستا ۱۸ کارگاه صنعتی از قبیل کارگاه ایزوگام، سبدسازی و فروشی، گردو پوست کن، رشته بری، کارخانه ماکارانی، رشته سازی و… وجود دارد، باید به این نکته توجه داشته باشیم که حادثه خبر نمی کند و همیشه باید جانب احتیاط را در همه زمینه داشته باشیم و وجود خودرو آتش نشانی جز ملزومات این روستای است.

محسن رحیمی با اشاره به اینکه در راستای احداث ایستگاه حضور خودرو آتش نشانی در روستای شوراب صغیر سال ۸۷ به هلال احمر کشور مراجعه کردیم و نتایجی تاکنون حاصل نشده است، عنوان کرد: مکان مورد نظر برای ایستگاه آتشنشانی در خیابان اصلی و در جاده برای احداث در اختیار ارگان های مورد نظر قرار خواهد گرفت.

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : شمس آباد - فهم جنگ نرم اولین دستاورد فتنه بود

رحیمی با اشاره به اینکه علت اصلی عدم وجود اورژانس، هلال احمر و آتشنشانی در روستای شوراب صغیر فاصله هشت کیلومتری با شهر سامان مرکز شهرستان است، بیان داشت: این امر موجب شده که جان و مال مردم این روستا و حتی گردشگران به خطر بیفتد چراکه گاهی مواقع خودروهای آتشنشانی، اورژانس و… به دلیل ترافیک و موارد دیگر در مدت طولانی در صحنه حضور پیدا می کنند و این امر موجبات صدمات مالی و جانی بیشتری می شود.

وی بیان داشت: جمعیت روستای شوراب صغیر ۳ هزار و ۳۰۰ نفر است و جمعیت تحت پوشش مرکز بهداشت روستای های اطراف شش هزار و ۵۰۰ نفر است.

انتهای پیام۱۰۲۶ج /۶۰۱س

این خبر را به اشتراک بگذارید :