آمارهای اشتغال و رشد اقتصادی با واقعیت‌های جامعه همخوانی ندارد

به گزارش شمس آباد به نقل از خبرنگار سلام لردگان، سید مهدی تاج زاد امام جمعه لردگان در خطبه های نماز جمعهاین هفته  گفت: میلاد فرخنده رسول گرامی اسلام و میلاد با سعادت ششمین امام و پیشوا، وجود امام صادق(ع) است که این روز به عنوان روز اخلاق و مهربانی نیز نامگذاری شده است و قاعدتا دلیل نامگذاری این روز بخاطر میلاد با سعادت پیامبر(ص) و امام صادق (ع) است و به نوعی هفته وحدت نیز می باشد.

وی گفت: میلاد نبی گرامی اسلام شروع یک مقطع عظیم در تاریخ بشریت است و پیامبر اکرم (ص) طلیعه رحمت می باشد که با میلاد با برکت ایشان چند اتفاق مهم رخ داد از جمله بت ها افتادند، ایوان کسری شکست و چهارده کنگره آن فرو ریخت، دریاچه ساوه خشکید و آتشکده هزارساله پارس به یکباره خاموش گردید و این پیام مهمی برای جهانیان بود که این میلاد و تولد با میلاد و تولدهای دیگر متفاوت می باشد و این پیام ها نشان از حرکتی بزرگ در دنیا می باشد.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : چرخش شیخوخیت؛ از "نوق" به "نور"

حجت الاسلام تاج زاد در ادامه افزود: از بزرگترین برکات میلاد نبی اکرم(ص) ارتقا جایگاه انسان است و انسان در عصر جاهلیت با انسانی که در پرتو رهنمودها و هدایت های پیامبر رشد کرد قطعا تفاوت دارد.

وی به میلاد با سعادت امام صادق نیز اشاره کرد و گفت: هدایتگری این امام همام تاثیر بسیار زیادی در روشنگری های جامعه اسلامی داشته است و وظیفه ما این است که معارف اهل بیت را  یاد بگیریم و خودمان را پایبند دستورات آنها قرار دهیم.

امام جمعه لردگان تصریح کرد: اجلاس محبان اهل بیت در برابر تکفیر که در ایران اسلامی برگزار شد به واسطه نزدیک شدن به هفته وحدت از اهمیت ویژه ای برخوردار است و محبان اهل بیت به یک گروه خاص محدود نمی شود و از این رو رهبر معظم انقلاب اسلامی در این دیدار بیان داشتند” موضوع این اجلاس که محبت اهل بیت(ع) است موضوع بسیار مهمی می باشد و حب اهل بیت مخصوص یک گروه خاص نمی باشد و همه مسلمین و اهل بیت  پیغمبر را دوست دارند و به اهل بیت ارادت دارند”.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : طبق مصوبه مجلس صورت گرفت معافیت مالیاتی فرآیندهای تولیدی و خدماتی محصولات کشاورزی/ پیش‌بینی الگوی کشت در حدود برنامه ششم

خطیب جمعه  لردگان در بخش دیگر سخنان خود به گزارش ۱۰۰ روزه رییس محترم جمهور اشاره داشت و گفت:  آمارهایی که رئیس جمهور در سخنرانی و گزارش ۱۰۰ روزه خود در زمینه اشتغال مطرح می کنند با واقعیت‌های جامعه فاصله زیادی دارد و ما آن را احساس نمی کنیم.

وی افزود: آمارهای مطرح شده در مورد کاهش تورم، افزایش اشتغال و رشد اقتصادی هیچ‌ انطباقی با واقعیت‌های جامعه ندارد.

تاج زاد به ۱۶ آذر روز دانشجو هدایت کردو گفت: این روز روزی است که جمعی از دانشجویان عزیز انقلاب اسلامی در مقابله با سیاست های استکباری آمریکا و آمدن نیکسون به ایران در دانشگاه به شهادت رسیدند و این روز بزرگ دارای پیام سیاسی و مقاومت و مبارزه در برابر استکبار است و بازگو کننده این است که دانشگاه باید در برابر ظلم، ستم ، استکبار و نقشه های شیطانی مستکبران عالم بیدار باشد.

حجت الاسلام تاجزاد افزود: بدانید دانشگاه و دانشجو امروز آماج بزرگ ترین توطئه ها است و باید کار فرهنگی دانشگاه ها به گونه ای باشد که افرادی که تربیت می کند مومن، متدین، متخلق و انقلابی باشند.

پیشنهاد ویژه :   بین الملل : شلیک موشک «قاهر ام۲» یمن به سمت مواضع شبه‎نظامیان ائتلاف سعودی در استان صنعاء

وی با اشاره به شهادت آیت الله مدرس گفت: مدرس، برای عالمان دین به عنوان یک عالم متعهد و سیاستمدار الگو می باشد و برای نمایندگان مجلس در طول اعصار و قرون بعد از رحلت و شهادتش نیز یک اسوه و الگو می باشد.

انتهای پیام/۶۳۰ ل

این خبر را به اشتراک بگذارید :