رزمنده دوران دفاع مقدس گفت: این سازمان به سرعت در مقابل ‏انواع مختلف بحران‎‎ها تغییر شکل و تغییر ساختار می دهد و سریعاً برای انجام ماموریت‎های متنوع آماده ‏می گردد.

به گزارش شمس آباد استان چهارمحال و بختیاری؛ رزمنده دوران دفاع مقدس در گفت و گو با خبرنگار ما با تبریک اعیاد شعبانیه با بیان اینکه سپاه در روزگاری که هجمه های سهمگین به انقلاب می شد گارد انقلاب بود، اظهار کرد: هدف از تشکیل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، اول از همه لطف خداوند و عنایت ویژه حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف به نظام اسلامی و یک هدیه تولد انقلاب از طرف حضرت سید الشهدا علیه السلام  به امام خمینی ره بود. و در مراحل بعد  نگهبانی از انقلاب و دستاوردهای آن و کوشش در راه تحقق آرمان های الهی و گسترش حاکمیت قانون خدا در این کشور مظلوم بود.

نعمت الله عبداللهی با تاکید بر اینکه سپاه که یک پدیده‌ى کم‌نظیر، شاید هم بى‌نظیرى در طول تاریخ اسلام و ایران است عنوان داشت: ولادت و رشد و نماى آن، در دشوارترین آزمون‌هاى انقلاب بود، معجزنمایی‌های پاسداران سپاه در جبهه ها و عملیات های سنگین دفاع مقدس پاسداران عاشقان بى‌مهاردفاع از عزت و شرف این ملت و انقلاب و ایران در ۴۰ سال گذشته بوداند.

وی هدف از تشکیل سپاه هدف متعالی اسلامی و معنوی بود که عشاق فداکارى و جهاد، را در راه انقلاب به صف نمود و هنوز این شور و نوای خاص در این نهاد الهی جوشان است دانست و خاطرنشان کرد: و مخلص هدف آنقدردرست بود که در فرجام کار حضرت امام ره فرمودند: اگر سپاه نبود، کشور هم نبود.

رزمنده دوران دفاع مقدس به نقش سپاه در برقراری امنیت اشاره داشت و بیان کرد: پاسداران این مرز و بوم با رشادت و مردانگی جانانه از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دفاع کردند و متجاوزان در هر جبهه ایی تاکنون چنان درس عبرتی دادند که تا ابد در حافظه تاریخ می ماند و امروز امنیت و آرامش کشور را مدیون رشادت‌ها و جانبازی آن دلاور مردان و شیر زنانی می‌دانیم که با  نثار جسم وجان خود در برابر دشمنان اسلام ایستادن و مردانه از این آب و خاک دفاع کردند.

عبداللهی گفت: سپاه پاسداران برای مبارزه با تهدیدات درونی و بیرونی همیشه و همه جا و در هر صحنه ای که خطر دار بوده سینه سپر کرده و مقابله با ضد انقلاب در اقصی نقاط کشور و حتی در بیرون از مرزهای کشورو قبل از اینکه ناامنی وارد کشور شود آن را با جانفشانی پاسداران قدرتمندش نابود و یا خنثی نموده است.

وی افزود: سپاه در واقع حافظ امنیت ملی ایران نقش کلیدی و اصلی دارد و طبیعی است که دارای این خاصیت می باشد که تعالیم و فرامین رهبر را به عنوان آیین زندگی و نبرد، به ‏صورت یک دکترین قدرتمند در سیستم فرماندهی و کنترل خود تسری و تعمیم دهد و از سوی دیگر از ‏روزنه و چشم انداز بسیج به منافع عظیم ملت پیوستن باشد و قدرت سازماندهی، هدایت و کنترل این ‏نیروی بزرگ را در اختیار داشته باشد. 

رزمنده دوران دفاع مقدس تصریح کرد: ویژگی دیگر سپاه این است که ساختار این نهاد منعطف و فراگیر است. این سازمان به سرعت در مقابل ‏انواع مختلف بحرانها تغییر شکل و تغییر ساختار می دهد و سریعاً برای انجام ماموریتهای متنوع آماده ‏می گردد.

وی اظهار کرد: سپاه پاسداران دارای برد و گسترده عملیاتی وسیعی است که آن را قادر می سازد تا به سرعت در ‏درون مرزها و حتی در وراء آن واکنش نشان دهد. این نهاد قادر به انجام ماموریت در هر نقطه از جهان ‏می باشد و در داخل کشور در همه جا حتی در دورافتاده ترین روستاها حضور دارد. وسعت و سطح ‏گسترش سپاه به اندازه وسعت کشور است و این امر به صبغه مردمی سپاه و مردمی کردن امنیت ‏کشور معاونت می کند و این نهاد را برای پاسخگویی سریع به بحرانها یاری می دهد. 

عبداللهی عنوان داشت: نقش سپاه در سرکوب گروههای ضد انقلاب و معاند سرکوب گروه فرقان سرکوب سازمان (منافقین) و نقش کلیدی سپاه در جنگ تحمیلی و هشت سال دفاع مقدس و چهل سال بحران آفرینی استکبار جهانی در اطراف مرزها و داخل ایران عزیز. 

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : شمس آباد - سلیمی: متأسفانه مسئولان هر المپیک به المپیک یاد وزنه‌برداری می‌افتند/ شاید خداحافظی کنم
کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :