زمان گذشت و عاشقان به وصال رسیدند ما چه کنیم که هنوز در ابتدای راهیم.
شهدای مدافع حرم لبیک گویان و پیرو حقیقی امام حسین (ع) و شهیدان کربلا هستند و همان گونه شجاعانه و به هنگام در عرصه اکنون شدند تا ثابت کنند هنوز وجود دارد انسان‌هایی که دین، از هر چیز برای آن‌ها با ارزش‌تر است.
این روزها فرزندان این آب و خاک به خاطر دفاع از حریم اهل بیت همانند سروقامتان دفاع مقدس قدم در راه مبارزه گذاشته و مردانه به مبارزه با ظلم و کفر شتافتند این پرستوهای عاشق و سبک بال از نسل همان دلاوران دیروزند که زر و زیور رنگین دنیا نتوانست روح بلند اهورایی شان را تحت سیطره خود در آورد.

این روزها کشور حال و هوای دیگر به خود گرفته و لباس شهادت بر قامت جوانانی کرده که تا دیروز در همین کوچه ها و خیابان قدم می گذاشتند و امروز روح بلندشان در جوار اهل بیت آرامش یافته و به وصال معشوق رسیده‌اند.

گویا عاشورا بار دیگر برپا شده و مدافعان حرم با امام خود بیعتی دوباره کردند و جان‌ها را بر دستان گرفته و راهی دفاع از حرم آل‌الله شدند.

منصور قاسمی پدر شهید مدافع حرم، محمدحسن قاسمی در گفت و گو با خبرنگار شمس آباد – منطقه چهارمحال و بختیاری – با اشاره به اینکه این شهید متولد فروردین ماه سال ۶۹ است، اظهار کرد: محمدحسن در رشته هوش‌بری اتاق عمل تحصیل کرده بود و در سال گذشته به شهادت رسید.

پیشنهاد ویژه :   سرگرمی ، تفریحی : سه باور اشتباه درباره حاملگی

وی با بیان اینکه محمدحسن در دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله تهران مشغول به کار بود، افزود: از ابتدای حضور در این دانشگاه برای رفتن به سوریه نام نویسی کرد.

قاسمی شجاعت، دانایی، اهل هنر عکاسی، سخنران خوب، ولایت مدار، ولایت پذیر، فعال در هیات‌های مذهبی و فعال در رشته‌های ورزشی همانند کاراته، شنا، غواصی، صخره نوردی و… را از خصوصیات این شهید مدافع حرم برشمرد و گفت: محمدحسن از لحاظ فکری و تمام ابعاد کاملا آماده رزم در راه خدا بود.

وی تاکید کرد: طبق گفته یکی از همرزمان محمدحسن، این شهید در جبهه، زمانی که خون کافی برای تزریق به مجروحان وجود نداشت بدون اینکه کسی متوجه شود از خود خون می‌گرفت و به مجروحان تزریق می‌کرد.

قاسمی با بیان اینکه محمدحسن معتقد بود باید جبهه فرهنگی را دریافت تا امام شیعیان تنها نماند، تصریح کرد: این شهید همواره می‌گفت اگر من و شما که پیرو رهبر هستیم جنس خارجی بخریم چه کسی در این زمینه حرف مقام معظم رهبری را از زمین بردارد، آیا ایشان نمی‌داند جنس خارجی مرغوب است چرا می‌داند، اما به مصلحت بالاتری همگان را به خرید جنس ایرانی توجه می‌دهند.
وی خاطرنشان کرد: محمدحسن در خصوص حادثه کربلا گفته بود راست گفتند که عالم از چهار عنصر آب، خاک، آتش و هوا تشکیل شده است، آتشی که در خیمه گاهت انداختند، آبی که از تو دریغ داشتند، خاکی که طبیب زخم‌های بدنت شد و هوایی که سال‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها در جان انسان‌ها افتاده است، مجموع این چهار عنصر کربلا می‌شود.

پیشنهاد ویژه :   استان چهار مهال و بختیاری : سرانه فضای فیزیکی کتابخانه‌ها در چهارمحال و بختیاری از میانگین کشوری بالاتر است

قاسمی بیان کرد: در نوشته‌های محمدحسن آمده است روز اولی که به جبهه آمدم با خود عهد کردم که به دنبال کسب خیرات باشم نه امتیازات، امیدوارم ۲۰ سال دیگر که این مطالب را می‌خوانم بگویم که خیرات کسب کردم نه امتیازات.

معاون فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان نیز با بیان اینکه بسیاری نیروهای اکنون در جبهه‌های حق علیه باطل جوانانی بودند که از سر کلاس درس و دانشگاه برای دفاع از آرمان و سرزمین خود به جبهه رفتند، تاکید کرد: بایستی فرهنگ ایثار و شهادت تقویت شود.
روح‌الله رسولی با اشاره وجود ۱۰ شهید مدافع حرم در استان، گفت: میانگین سنی این شهدا میان ۲۵ تا ۴۸ سال است.
وی تصریح کرد: علی عسگری طالقانی نخستین شهید مدافع حرم از استان است که در سال ۹۱ به شهادت رسید و متولد سال ۶۲ بوده است.
وی با بیان اینکه تابلو و خیابان به نام این شهدا در استان ساخته و نصب شده است و تعداد دیگری هم در دستور کار برای ساخت قرار دارد، ادامه داد: شهداء شمع محفل بشریت‌اند، سوختند و محفل بشریت را روشن کردند.

پیشنهاد ویژه :   سرگرمی ، تفریحی : یادداشت/ ابراهیم کارخانه‌ای مواجهه هوشمندانه درباره تهدیدات برجامی

جوانان امروز خانواده و آروزهای خود را در دفاع از دین خلاصه می‌کنند و تمام معادلات منطقی را به هم می‌ریزند تا در ذهن جهانیان مفهوم پرستش را جای دهند.
این نقش آفرینی‌ها در دفاع از حرم حضرت زینب (س)، امروز بواسطه جوانان ایران رقم خورده است تا در عصر اکنون پاسخگوی طلب یاری امام حسین (ع) در حادثه کربلا باشند.
این شهدا با شهادت شجاعانه خود، امنیت و آرامش را به مردم کشور هدیه می‌کنند و این هدیه‌ با ریختن خون انسان‌های برگزیده پروردگار حاصل شده و نیازمند پاسبانی و حراست بی‌انتها است.
شهیدان مدافع حرم رفتند تا آبی که بر فرزندان سیدالشهدا بسته شد امروز بر شیعیان آن بزرگوار بسته نشود و همان گونه که امام سوم شیعیان در مسیر پرستش همه هستی خویش را فدا کرد، پیام‌آور درس بزرگی شوند.

این خبر را به اشتراک بگذارید :