تونل زره که طبق قول مسئولان استانی قرار بود تا پایان سال ۹۶ راهگشای ارتباط بخش مرکزی کیار و بخش ناغان باشد بعد از ۹سال فقط ۸۰۰متر از ۱۴۰۰متر طول آن حفاری شده است.

به گزارش کیار بیدار مرداد ماه سال ۱۳۹۵استاندار سابق استان چهارمحال و بختیاری در سفری به شهرستان اردل و سد کارون ۴ از افتتاح تونل زره در سال ۱۳۹۶خبر داد اما علی رغم نزدیکی روزهای پایانی سال ۱۳۹۶ اما نه تنها خبر از افتتاح تونل زره نیست که حتی عملیات حفاری آن هنوز به پایان نرسیده است و چشم مردم شلمزار و ناغان منتظر به احداث این راه میانبر است.

قاسم سلیمانی دشتکی بعد ازظهر پنج شنبه ۷مرداد ۱۳۹۵  در بازدید از تونل زره اظهار داشت: تونل زره تونل اصلی جاده شهرکرد به سمت سد کارون ۴ و استان خوزستان است.

استاندار سابق  چهارمحال و بختیاری عنوان کرده بود : طول کل تونل زره یک هزار و ۴۰۰ متر است که از این میزان تاکنون ۸۰۰ متر حفاری شده است.
 

یک سال و نیم از وعده ی استاندار سابق چهارمحال و بختیاری گذشت و وعده وی به سرانجام نرسید در حتالی که آقای قاسم سلیمانی دیگر استاندار استان چهارمحال و بختیاری نیست و سکان استاداری این استان در اختیار آقای اقبال عباسی قرار گرفته است اما همچنان مردم دو شهر ناغان و شلمزار و دو بخش ناغان و کیار امیدوار به احداث تونل زره و البته جاده های دسترسی هستند تا با ایجاد این مسیر ارتباطی جاده تاریخی دز پارت که زره هم بخشی از آن جاده تاریخی است بار دیگر احیاء شود.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : نخستین جلسه ستاد طرح پایتخت کتاب ایران (چهار محال و بختیاری) برگزار شد » پایگاه شمس آباد

اهمیت احداث تونل زره چیست؟
تونل زره که در زیر کوه سوخته و گردنه ی زره  در حال حفاری است دو شهر پر جمعیت شهرستان کیار و استان چهارمحال و بختیاری یعنی شلمزار مرکز شهرستان کیار و بخش مرکزی کیار و ناغان مرکز بخش ناغان را به یکدیگر به صورت مستقیم پیوستن می نماید.

شلمزار با جمعیتی بالغ بر ۷۰۰۰نفر و ناغان هم با جمعیتی نزدیک به این عدد و از سویی اهالی روستاهای بخش ناغان و منطقه مشایخ از جمله کسانی هستند که در وهله اول از اثرات مثبت احداث تونل زره بهره مند می شوند چرا که در صورت احداث تونل زره ضمن افزایش تردد جاده ای از مسیر شلمزار، ناغان، کارون ۴، ایذه بار ترافیکی فعلی در جاده بروجن لردگان کاهش می یابد و از سویی دیگر یکی از زیباترین مسیرهای گردشگری استان چهرامحال و بختیاری که در پایان به استان خوزستان منتهی می شود در دسترس مسافران قرار می گیرد.

دیگر اثر مثبت احداث این تونل مدد به کاهش مصرف سوخت است چرا که با کاهش مسیر ارتباطی شهرکرد ناغان از ۷۰به ۳۵کیلومتر بی شک مصرف سوخت خودروهای در حال تردد از این مسیر کاهش چشمگیری می یابد.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : شمس آباد - نبود صنایع تبدیلی خسارت جبران ناپذیر را برای کشاورزان شهرستان سامان به همراه دارد

کاهش تصادفات جاده ای در دیگر مسیرهای ارتباطی استان چهارمحال و بختیاری و مدد به توزیع ار ترافیک جاده ای نیز از جمله کارکردهای تونل زره است که در صورت تکمیل و بهره برداری از آن شاهد این مزیت نیز هستیم.

پروژه احداث تونل زره چقدر پیشرفت داشته است؟

پیمانکار اجرای پروژه زره در گفتگو با خبرنگار کیار بیدار گفت: احداث و بهره برداری از تونل زره همراه با عملیات اجرای جاده های دسترسی به ۳۰میلیارد تومان اعتبار نیاز مند است در حالی که محل تامین اعتبارات این پروژه اعتبارات استانی در نظر گرفته شده است و اگر تامین اعتبار این پروژه به این شکل ادامه یابد مردم باید تا سالیان دراز  باید چشم انتظار بهره برداری از تونل زره بمانند.

پیمانکار پروژه تونل زره با اشاره به این مساله که اجرا و تکمیل تونل زره و  ۸٫۵ کیلومتر از جاده های ارتباطی آن به ۳۰میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد گفت: اجرای پروژه زره از سال ۸۷ آغاز و از ۱۴۰۰متر طول تونل پس از تحویل پروژه به ۳ شرکت پیمانکار فقط ۸۰۰متر آن حفاری شده است.

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : طی پیامی فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) وقوع زلزله کرمانشاه را تسلیت گفت

محمدی با انتقاد از عدم وصول مطالبات خود بابت اجرای ۶۰۰متر از حفاری این تونل گفت: ۲.۵میلیارد از این پروژه طلبکاریم و فقط ۸۰۰میلیون آن تامین اعتبار شده است.

طبق گفته مسئلان استانی قرار بودزره تا پایان سال ۹۶ مورد استفاده مردم قرار گیرد اما آنچه مشهود است آن است که خواتست و عزم جدی برای تکمیل این پروژه وجود ندارد.

گزارش: مهدی بهزادی تشنیزی
 

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :