شمس آباد – گروه استان ها: ورزش بسکتبال یکی از محبوب ترین رشته های ورزشی در استان چهارمحال و بختیاری به شمار می رود که علاقه مندان بسیار زیادی دارد.

شهر های فرخ شهر، شهرکرد و فارسان استان چهارمحال و بختیاری نخستین مناطقی بودند که بسکتبال  در آنها مورد توجه قرار گرفت و به صورت حرفه ای دنبال شد.

در دهه ۸۰ بسکتبال چهارمحال و بختیاری با کوشش و کوشش دلسوزان این رشته ورزشی توانست برای نخستین بار به لیگ برتر کشور راه یابد. در آن روز ها با ورود بازیکنان بلند قامت خارجی به اجتماع تیم لیگ برتری چهارمحال و بختیاری زمینه برای ارتقای بیشتر تیم بسکتبال این استان فراهم شد.

در حال موجود تیم بسکتبال چهارمحال و بختیاری با کوشش و کوشش ورزشکاران بسکتبالیست و مربیان دلسوز این استان به اجتماع چهار تیم برتر راه یافته و جواز حضور در لیگ برتر را برای دومین بار کسب کرده است.

تیم بسکتبال چهارمحال و بختیاری در لیگ ملی و آخرین رقابت خود به مصاف تیم مشهد رفت که در این رقابت با نتیجه ۷۵ بر ۶۶ مغلوب شد و برای کسب مقام سومی و یا چهارمی هفته آینده با تیم بازنده مشهد و بندر لنگه رقابت خواهد کرد.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : حضور بلامانع منافقان در تلگرام/چرایی فیلتر نشدن ۸۰۰۰ کانال مجرم

تیم بسکتبال چهارمحال و بختیاری با کوشش و کوشش بسیار توانست بعد از سال ها بار دیگر وارد لیگ برتر شود و فصل جدیدی برای توسعه بسکتبال این استان فراهم شده استرئیس هیئت بسکتبال چهارمحال و بختیاری در گفت و گو با شمس آباد اظهار داشت: استان چهارمحال و بختیاری یکی از استان های برتر کشور در برطرف استعداد های ورزشی در رشته بسکتبال است.

نعیم امامی بیان کرد: بسکتبال در این استان از جایگاه ارزشمندی برخوردار است و علاقه مندان بسیاری در این استان دارد.

وی تاکید کرد: افتخارات ارزشمندی طی سال های گذشته در رده های سنی مینی، نوجوانان، جوانان و امید بوسیله این استان در رشته ورزشی بسکتبال کسب شده است.

وی با اشاره به اینکه استان چهارمحال و بختیاری یکی از استان های پیشتاز در پرورش بازیکنان بسکتبال در کشور است که هم اکنون بسیاری از بازیکنان بسکتبال این استان عضو تیم های دسته یک کشور هستند، بیان کرد: دو ورزشکار این استان از جمله محمد جمشیدی و بهنام یخچالی عضو تیم ملی بزرگسالان هستند.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : استاندار چهارمحال و بختیاری جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان را ترک کرد

رئیس هیئت بسکتبال چهارمحال و بختیاری بیان کرد: تیم بسکتبال چهارمحال و بختیاری با کوشش و کوشش بسیار توانست بعد از سال ها بار دیگر وارد لیگ برتر شود و فصل جدیدی برای توسعه بسکتبال این استان گشوده شده است.

وی ادامه داد:  ورود این استان به لیگ برتر و فراهم شدن زمینه حضور تیم های برتر کشور در استان موجب ارتقای این رشته ورزشی می شود که باید کوشش کرد این جایگاه باقی شود.

ارتقای بسکتبال در استان چهارمحال و بختیاری نیازمند مدیریت مناسب و پشتیبانی های مالی استیکی از مربیان پیشکسوت رشته ورزشی بسکتبال در چهارمحال و بختیاری در گفت و گو با شمس آباد با اشاره به اینکه جوانان چهارمحالی استعداد های بالایی در رشته ورزشی بسکتبال دارند، اظهار داشت: ورود تیم چهارمحال و بختیاری به لیگ برتر و فراهم شدن زمینه ورود تیم های برتر بسکتبال کشور به استان برای بازی با تیم چهارمحال و بختیاری موجب ارتقای این رشته ورزشی می شود.

سید سجاد حسینی گفت: ارتقای بسکتبال در استان چهارمحال و بختیاری نیازمند مدیریت مناسب و پشتیبانی های مالی است.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : چگونه «تب و لرز» را سریع درمان کنیم؟

وی تاکید کرد: نبود کارخانجات بزرگ در استان و نبود اسپانسر قوی از مهمترین دلایل برای ماندگار نشدن در لیگ برتر طی سال های گذشته بوده است.

این بازیکن سابق تیم چهارمحال و بختیاری بیان کرد: ماندگاری این استان در لیگ برتر و کسب موفقیت های ارزشمند در این رشته ورزشی نیازمند پشتیبانی کننده قوی است.

وی ادامه داد: در حال موجود ورزشکاران بسکتبالیست این استان با بستن قراردادهای مختلف در تیم های سوپر لیگی در استان های دیگر بازی می کنند که باید کوشش کرد این بسکتبالیستان ملی پوش برای تیم استان بازی کنند.

این خبر را به اشتراک بگذارید :