تا منبع گلاب مشخص نباشد، یعنی غیر قانونی است. البته گلاب قبل از من احداث شده.

به گزارش منطقه آزاد، نشست روشنگرانه بحران آب در استان چهارمحال و بختیاری در دانشگاه شهرکرد برگزار شد.

این نشست در سالن شهید آوینی دانشکده کشاورزی دانشگاه شهرکرد با حضور حجت الاسلام دکتر جعفری، رئیس کمیته صیانت از آب استان چهارمحال و بختیاری و دکتر عابدی نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی برگزار شد.
 

در این نشست عابدی گفت: ما طالب جاری شدن زاینده رود برای همیشه هستیم. انجام شدنی هم هست. سامان دهی رودخانه و اینکه هر کسی اجازه برداشت نداشته باشد و تنظیم کردن مصارف بر اساس منابع از اقداماتی است که در این راستا باید انجام شود.
 

حجت الاسلام جعفری گفت: ما در استان چهارمحال و بختیاری حتی یک طرح مصوب هم نداریم ولی بنده برای شما لیست می کنم از این قبیل طرح ها که دراصفهان فراوانند. آب بر اساس مرّ قانون در اختیار حاکمیت است.
استاندار می گوید شورای عالی آب گفته که گلاب غیر قانونی است. عرض من اینست چرا ما قانون را دور می زنیم؟ نمیشه ما وزارت نیرو را بگذاریم کنار و پایبند به شورای عالی آب باشیم که از استان ما کسی در آن نیست و بیشتر دوستان اصفهانی ما هستند.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : شمس آباد - بی‌آبی در سامان تشنگی در ماه رمضان را دوچندان کرد/ قطعی سه روزه آب در سامان داد مردم را درآورد

نماینده مردم اصفهان در پاسخ گفت: ما معتقدیم باید نماینده اصناف ناظر باشند بر رودخانه. از نظر ما هر طرحی بعد از مصوبه دی ماه ۹۲ غیر قانونی است. اگر متخصصین ما وارد کار می شدند الآن حاج آقا که متخصص علوم دینی هستند سر کار اصلی خودشان بودند و من هم که رشته ام پرستاری است سر کار خودم بودم.
 

البته در اصفهان با چاه های غیر قانونی برخورد خوبی شده. بحث ما یک کلمه است، حق آبه. ما از شما انتظار داریم بر اساس نص صریح فتوای مراجع، احادیث و … حق آبه را به رسمیت بشناسید. رودخانه انفال نیست.

حجت الاسلام جعفری در ادامه پاسخ داد: شما وقتی وارد مجلس شدید سوگند یاد کردید که پاسدار نظام و حافظ عدالت و … باشید. گلاب قانونی است یا نه؟ سازمان بازرسی می گوید غیر قانونی است، دیوان محاسبات می گوید غیر قانونی است. حضرتعالی مشخص کنید گلاب قانونی است یا غیر قاونی است؟

عابدی بیان داشت: ما وزارت نیرو را قبول داریم. تا منبع گلاب مشخص نباشد، یعنی غیر قانونی است. البته گلاب قبل از من احداث شده.

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : آیا «دادگاه علنی» مشکل احمدی‌نژاد‌ها را حل می‌کند؟

جعفری بیان داشت: شما به عنوان قانونگذار آن ها را به عنوان یک نماینده که باید حافظ عدالت باشد به دادگاه می کشانید؟آیا صنعت حق آبه داشته؟ با کدام خط کش و معیار می گویید مردم ما اضافه برداشت دارند. چرا در نصب کنتور تعیین میزان آب تأخیر سه ساله شده؟ فولاد خوب است ولی نه در فلات مرکزی. فولاد باید در کنار خلیج پارس باشد. اگر گلاب راه اندازی شود، به کشاورز اصفهان هم خیانت می شود. این حجم عظیمی که در برنج کاری صرف می شود را باید با اصلاح الگوی کشت مدیریت کرد. این فضای سبزی که در اصفهان راه اندازی کرده اید دو برابر نرم کشور استولی روستاهای شما و شرق اصفهان آب ندارد؛ این سوء مدیریت است. بحران آب قابل حل است اگر زیاده طلبی نباشد.

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :