در حاشیه بازدید مسئولان رسانه ملی؛

تصویر برداری سریال تاریخی «بی بی مریم بختیاری» خردادماه پایان خواهدیافت ونگارش سریال «علیمردان خان بختیاری» در حال انجام است.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز چهار محال و بختیاری ، مدیرکل صداوسیمای استان در حاشیه بازدید مسئولان استان و مدیران رسانه ملی از فرآیند ساخت این اثر ملی گفت: تولیدسریال فاخرتاریخی«بانوی سردار»که روایت گوشه ای از افتخارآفرینی سردار «بی بی مریم بختیاری» در مبارزه با استعمار انگلیس و استبداد رضاخانی است، پس از تأکیدات مقام معظم رهبری در دستور کار صدا و سیمای مرکز چهارمحال و بختیاری قرارگرفت.     تولید سریال های بی بی مریم و علیمردان خان

عظیمی افزود:سریال ۱۳ قسمتی «بانوی سردار» در ۲ فصل، زندگی بی‌بی‌مریم بختیاری و پسرش علی‌مردان بختیاری را به تصویر می‌کشد. این سریال با مشارکت امور استان‌های رسانه‌ملی و مرکز چهارمحال و بختیاری تولید می‌شود.

وی گفت:فرآیند ساخت این سریال هم اکنون به بخش تصویربرداری مبارزه سردار بی بی مریم با استعمار انگلیس رسیده است.

به‌گفته پرویز شیخ طادی کارگردان سریال «بانوی سردار» تصویربرداری آن تا ۱۰ روز دیگر به پایان خواهد رسید و در اواخر مرداد امسال، همزمان با برگزاری جشنواره تولیدات رادیویی و تلویزیونی مراکز استان های رسانه ملی به میزبانی استان چهارمحال و بختیاری به روی آنتن شبکه استانی و رسانه‌ملی خواهد رفت.فصل دوم این سریال نیز به‌زودی وارد مرحله نگارش شده و از اواخر شهریور وارد مرحله تولید خواهد شد.

همچنین رئیس رسانه ملی هم در این بازدید بر اهمیت معرفی مفاخر ایرانی برای تقویت هویت ملی و دینی جوانان تأکید کرد.

دکتر علی عسکری با بیان اینکه دشمن امروز تمام توانش را برای تخریب هویت ملی و دینی جوانان کشور ما به کار گرفته است، گفت: سابقه طولانی مردم بزرگ ایران، گنجینه عظیمی است که رسانه‌ملی باید از آن استفاده کند.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : احتراز بانک ها از پرداخت وام‌های خُرد/محرومیت اقشار کم در آمد از تسهیلات،وارد سومین ماه می شود

وی افزود: اقناع افکار عمومی وظیفه اصلی صداوسیما است و با اتکا به این گنجینه می‌توان هویت امروز جوانان را شکل داد.

رئیس رسانه‌ملی با اشاره به اینکه سردار بی‌بی‌مریم بختیاری از مفاخر بزرگ ایران در تاریخ است و در منطقه مرکزی ایران خصوصاً قوم بختیاری زبانزد همه بوده است، گفت: آشنایی با زندگی این بانوی مبارز و فهیم و رشادت‌های فرزند برومند شهیدش علی‌مردان بختیاری، الگوی مناسبی برای خانواده‌های ایرانی است.

دکتر علی عسکری از ویژگی‌های شخصیتی این بانوی مبارز و پسرش یاد کرد و گفت: بی‌بی‌مریم درک عمیقی از تحولات منطقه و دسیسه استعمارگران داشته و سال‌ها در مقابل این استعمار و استبداد وابسته به این استعمار که حکومت پهلوی اول بود ایستادگی و مبارزه کرده است.

وی ابراز امیدواری کرد:سریال «بانوی سردار» به‌خوبی معرف ویژگی‌های شخصیتی این بانوی مقاوم و فرزندش علی‌مردان بختیاری شود.

رئیس سازمان صداوسیما در پایان شخصیت‌ها و اسطوره‌های تاریخی را از پشتوانه‌های فرهنگی مردم ایران برشمرد و تأکید کرد: مردم ما دارای فرهنگ غنی وکهنی هستند که باید از آن برای باقی هویتشان بهره ببرند، چراکه دشمن می‌کوشد با تحریف تاریخ، این هویت را از بین ببرد.

معاون امور استان های سازمان صدا وسیما هم در این بازدید از ساخت بخش دوم این سریال که دوران زندگی شهید علی مردان بختیاری، فرزند بی بی مریم را روایت می کند، خبر داد.

دکتر علی دارابی گفت: بخش دوم این سریال در حال نگارش است که پیش بینی عوامل(نویسنده، تهیه کننده و کارگردان) بر تولید بیش از ۶۰ قسمت خواهد بود.

دکتر محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلت نظام نیز در این بازدید با اشاره به اوضاع کنونی کشور و رویارویی ناجوانمردانه آمریکا و صهیونیست‌ها با  آن گفت: این سریال در زمان مناسبی روی آنتن می‌رود و می‌تواند پیام مهمی برای دشمنان ما داشته باشد و آن پیام این است که اگر دشمن بخواهد به این کشور تعرض کند زنان ایرانی نیز همپای مردان ایرانی در مقابل آن می‌ایستند، همانطور که در دفاع مقدس زنان هم به عنوان مادران و همسران رزمندگان مقاوم ایستادند و هم خود مانند یک سرباز در موارد متعددی مقابل دشمن جنگیدند.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : بهشت مشایخ

 وی با اشاره به نقش زنان در استقلال کشور در برهه های مختلف گفت: در طول تاریخ نیز برخی از بانوان در کنار مردان شان وبرخی به طور مستقیم تاریخ ساز شده‌اند.

دبیر مجمع تشخیص مصلت نظام از علی مردان بختیاری به عنوان یکی از سردارن شهید بختیاری یاد کرد که در مقابل ظلم پهلوی اول ایستاد و و در مقطعی از تاریخ، کنترل شهرکرد را بدست گرفت و آداب ایرانی اسلامی را در حکومت به آن پیاده کرد.

دکتر رضایی به تصویر کشیدن زندگی نامه سرداران و مفاخر تاریخی چون بی بی مریم و علیمردان بختیاری را راهی برای معرفی هرچه بهتر آنها و تقویت اعتماد به نفس در جوانان کشور دانست که دشمن در مجاهدت است آن را از بین ببرد.

استاندار چهارمحال و بختیاری هم گفت: به منظور بزرگداشت مفاخر بختیاری پس از پیگیری ها و مذاکرات انجام شده با سازمان برنامه و بودجه کشور ۵۰ میلیارد ریال برای ساخت این مجموعه تلویزیونی اختصاص یافت.

عباسی افزود: مفاخر ایران از اقوام مختلف و به ویژه شخصیت های مبارز و بزرگ بختیاری نقشی بی بدیل و ارزشمندی در تاریخ با شکوه و سراسر افتخار ایران داشته اند.

پیشنهاد ویژه :   استان چهار مهال و بختیاری : چالش‌های کسب مهارت راهنمایان گردشگری/ بار اصلی بر دوش آژانس‌هاست

دکتر علی عسکری رئیس رسانه ملی، دکتر دارابی معاون امور استان های صدا و سیما، دکتر رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، استاندار چهارمحال و بختیاری، چندین از نمایندگان مردم این استان در مجلس شورای اسلامی، برخی از مسئولین محلی و جمعی از مدیران و مسئولین رسانه ملی؛ دیروز از مراحل ساخت، تولید و پشت صحنه این سریال بازدید کردند.

 

 

 

 

این خبر را به اشتراک بگذارید :