پرداخت تسهیلات به ۴۹۸ طرح و واحد تولیدی، کشاورزی و صنعتی در استان چهارمحال وبختیاری تصویب شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما،مرکز چهارمحال و بختیاری،رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری در ستاد بدرد خوردن و رفع موانع تولید گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۴۹۸ طرح و واحد تولیدی، کشاورزی و صنعتی این استان برای دریافت تسهیلات در قالب طرح رونق تولید در ستاد بدرد خوردن و رفع موانع تولید به تصویب رسیده است.  تصویب پرداخت تسهیلات به 498 تولیدی کشاورزی و صنعتی+فیلم
سید نعیم امامی اظهار کرد: ۲ هزار و ۹ میلیارد ریال تسهیلات طرح رونق به این تعداد طرح و واحد تولیدی از سوی بانک های عامل پرداخت می شود.
به گفته وی، از این تعداد تاکنون ۸۹ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال تسهیلات طرح رونق تولید به ۲۱ طرح و واحد تولیدی از سوی بانک های عامل پرداخت شده است.
امامی گفت: سال گذشته از محل تسهیلات رونق تولید ۴۵۲ طرح و واحد تولیدی صنعتی و کشاورزی، ۲ هزار و ۷۵۱ میلیارد ریال تسهیلات دریافت کردند.
وی گفت: سال گذشته ۴ هزار و ۲۸۰ میلیارد ریال تسهیلات به واحدهای تولیدی صنعتی و کشاورزی پرداخت شد که یکهزار و ۵۲۹ میلیارد ریال از این میزان به صورت مستقیم از منابع بانکی و مابقی تسهیلات طرح رونق بود.
امامی افزود: از ابتدای تشکیل ستاد بدرد خوردن و رفع موانع تولید تاکنون (تیرماه ۹۴ تاکنون) ۲۱۶ جلسه تشکیل و ۲ هزار و ۳۹۸ مصوبه برای رفع مشکلات ۳۰۰ طرح و واحد تولیدی صنعتی و کشاورزی تصویب شد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری ادامه داد: ۳۳ درصد این تعداد مصوبه اجرا و ۶۷ درصد در دست اقدام و پیگیری است.
به گفته امامی، رفع مشکلات حمل و نقل، انرژی و فروش ۴ واحد موجود کاشی و سرامیک در استان، تخصیص تسهیلات به ۴ واحد موجود لوله سازی پلی اتیلن و تضمین خرید محصولات آنها از سوی جهاد کشاورزی از مهم ترین مصوبات ستاد بدرد خوردن در استان است.

پیشنهاد ویژه :   استان چهار مهال و بختیاری : ترویج فرهنگ کتابخوانی نیازمند حرکت هماهنگ و همسوی همگانی است است

در این نشست مشکلات تقسیط بدهی، استمهال و تامین وثیقه برای ۷ طرح تولیدی و صنعتی در استان بررسی و راهکار ارائه شد.
مطابق گزارش های سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری ۷۹ درصد واحدهای تولیدی استان شامل ۸۰۰ واحد فعال و نیمه فعال و مابقی تعطیل است.

 

 

این خبر را به اشتراک بگذارید :