۰

اجتماعی و فرهنگی / کل اخبار

۱۳۹۶/۰۹/۱۰ در ۲۳:۵۹ بواسطه .

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری گفت: در خصوص امکانات و ایچاد زیرساخت‌های گردشگری در استان، تسهیلاتی در قالب بسته‌های حمایتی به متقاضیان واجد شرایط ارائه خواهد شد.

به گزارش خبرنگار سامانِ بـرتـر، بهمن عسگری سوادجانی شامگاه جمعه در نشست بررسی مشکلات گردشگری در شهرستان سامان اظهار کرد: این شهرستان یکی از شهرستان‌های توریستی و گردشگری در استان و حتی کشور محسوب می‌شود که در این راستا یک سری امکانات و تسهیلات برای افرادی که بخواهند به مسافران و گردشگرانی که به این شهرستان ورود پیدا می‌کنند ارائه خدمات نمایند، پرداخت خواهد شد.

وی با بیان اینکه این نوع تسهیلات در خصوص ایجاد هتل‌ها، مجموعه‌های بین راهی، کمپینگ، خانه‌های مسافر و سایر خدماتی که به مسافران و گردشگران ارائه خدمات می‌کنند پرداخت خواهد شد افزود: این نوع پشتیبانی‌ها در قالب چند نوع بسته حمایتی صورت خواهد گرفت که به مناطق شهری و روستایی ارائه خواهد شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری ادامه داد: ارائه این نوع تسهیلات در مناطق روستایی با سود ۶ درصد، یک‌سال دوره صاف، یک‌سال استنشاق و به مدت ۴ سال بازپرداخت خواهد بود.

عسگری به ارائه تسهیلات در مناطق شهری اشاره کرد و اظهار داشت: از طریق صندوق توسعه ملی می‌توانیم این نوع تسهیلات را پرداخت کنیم و در این راستا به کسانی که در بخش گردشگری سرمایه گذاری می‌کنند، می توانند با نرخ سود ۱۰/۵ درصد، در مدت ۶ ساله از این نوع تسهیلات بهره‌مند شوند.

وی یادآور شد: سایر تسهیلات نیز از طریق بانک سینا به افرادی که در حوزه صنایع دستی و گردشگری در حال فعالیت هستند، هیچ‌گونه محدودیتی برای ارائه این نوع تسهیلات که در زمینه‌های مختلف از چمله ایجاد هتل‌ها، مجموعه‌های بین راهی، کمپینگ، خانه‌های مسافر و سایر خدماتی که به مسافران و گردشگران ارائه خدمات می‌کنند، وجود ندارد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری با عنوان اینکه در حوزه صنایع دستی، تسهیلات ارزان قیمتی با نرخ سود ۴ درصد به متقاضیان پرداخت خواهد شد، تصریح کرد: در حوزه مشاغل خانگی نیز این نوع تسهیلات هم‌اکنون در حال پرداخت است و به متقاضیان ارائه می‌شود.

عسگری خاطرنشان کرد: در حوزه میراث فرهنگی، افرادی که مایل هستند با ایجاد سفره خانه‌های سنتی و با تغییر کاربری خانه‌های قدیمی که در جهت احداث اقامتگاه‌های بوم گردی در این شهرستان سعی کنند، می‌توانند از این نوع تسهیلات برخوردار شوند.

وی به زیرساخت‌های گردشگری و مسیرهایی که دسترسی به مقاصد گردشگری را رونق دهد، اشاره کرد و بیان داشت: در این راستا متقاضیان می‌توانند از اعتبارات عمرانی این دستگاه در جهت ایجاد اسان این نوع مسیرها استفاده نمایند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: این سازمان آمادگی را دارد که از تمامی امکانات در جهت توسعه گردشگری شهرستان سامان نهایت همکاری خود را داشته باشد.

عسگری به طرح جامعه گردشگری استان اشاره کرد و افزود: این طرح از سال ۱۳۹۴ تهیه و به تصویب شورای برنامه ریزی استان رسیده است و سهم هر شهرستان نیز دز این طرح مشخص شده است.

وی به سفره خانه‌ها و مراکز خدمات دهنده‌ای که برای گردشگران مشخص شده است پرداخت و بیان داشت: در این راستا سعی شده است که سرمایه‌گذاران بتوانند در بخش‌های مختلف به راحتی سرمایه‌گذاری کنند و شهرداران هر کدام از شهرستان‌های استان نیز بتوانند در راستای برنامه‌های گردشگری، جذب گردشگر نمایند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری به خدمات و بهسازی‌های صورت گرفته در مجتمع تفریحی پل‌زمانخان اشاره کرد و اظهار داشت: آسیاب قدیمی در قسمت شمالی این مجتمع تفریحی مرمت و بازسازی شده است که همزمان با بهسازی این پروژه، محوطه‌سازی، دیوار چینی، تعبیه سرویس‌های بهداشتی و رنگ‌آمیزی نردبان‌های این مکان تفریحی نا به‌کنون انجام گرفته است.

عسگری مرمت آرامگاه شاعر نامی دهقان سامانی را یادآور شد و تصریح کرد: در این راستا سعی شده است نسبت به رونق‌بخشی محوطه این آرامگاه به عنوان یکی از جاذبه‌های میراث فرهنگی این شهرستان، اقدامات لازم صورت گیرد.

وی در خصوص روستاهای هدف گردشگری در این شهرستان افزود: در رابطه با ایجاد زیر ساخت‌های گردشگری از جمله ساحل‌سازی، توسعه محورهای گردشگری، ایجاد مسافرخانه و سفرخانه با در نظر چسبیدن اولویت اول در خصوص پرداخت خدمات و تسهیلات لازم بتوانیم در حوزه گردشگری این شهرستان گام برداریم.

انتهای پیام/

 سامانِ بـرتـر را در کانال تلگرام دنبال کنید

http://s8.picofile.com/file/8313206892/IMG_0928_Copy_Copy_.JPG

http://s8.picofile.com/file/8313206918/IMG_0922_Copy_Copy_.JPG

http://s8.picofile.com/file/8313206942/IMG_0921_Copy_Copy_.JPG

http://s8.picofile.com/file/8313206950/IMG_0931_Copy_Copy_.JPG

http://s8.picofile.com/file/8313206976/IMG_0948_Copy_Copy_.JPG

http://s8.picofile.com/file/8313206984/IMG_0965_Copy_Copy_.JPG

پیشنهاد ویژه :   استان چهار مهال و بختیاری : شمس آباد - بیکاری و اشتغال مهمترین مشکل جوانان شهرستان فارسان

این خبر را به اشتراک بگذارید :