سخنران یادواره شهدا روستای نمونه ایثارگری شهرستان کیار گفت: طبق آیات قرآن کریم بسیج شجره طیبه است.

به گزارش کیار بیدار  مهندس کاظمی در یادواره شهدا دزک و شهرک عدل گفت:  با توجه به آنچه خداوند باری تعالی در قرآن کریم و در آیه ۲۴ سوره ابراهیم فرموده است بسیج براساس اصول و معیارهایی بنا نهاده شده است که بی شک می توان بسیج را شجره طیبه دانست.

وی افزود:خداوند در قرآن می فرمایند:أَلَمْ تَرَ کَیْفَ ضَرَبَ اللَّهُ مَثَلًا کَلِمَهً طَیِّبَهً کَشَجَرَهٍ طَیِّبَهٍ أَصْلُهَا ثَابِتٌ وَفَرْعُهَا فِی السَّمَاءِ ﴿۲۴﴾  آیا ندیدى خدا چگونه مثل زده سخنى پاک که مانند درختى پاک است که ریشه‏ اش استوار و شاخه‏ اش در آسمان است (۲۴) که با توجه به معیارهایی که از این آیه شریف برداشت می شود و اصول و مبنایی که بسیج بر آن اساس شکل یافته است، بسیج مقدس و شجره ای طیبه است.

کاظمی در ادامه به تبیین اصول بسیجی گری و کسانی که خود را بسیجی می دانند پرداخت و گفت: اولین رط بسیجی بودن تونایی و قدرت ایستادگی در برابر بحران ها و طوفان ها است و همانگونه که درختان محکم و استوار در برابر تندبادها ایستادگی می کنندبسیجیان هم در برابر طوفان های سهمگین استوار و محکم اند.

وی در تشریح دومین خصوصیت بسیجیان گفت: همانگونه که خداوند باری تعالی در آیه شریفه فرموده اند شجره طیبه در همه ی زمان ها ثمر دارد و بی شک اگر معیار حضور و فعالیت بسیج مطابقت با اصول شجره طیبه است پس باید بسیج در مسیری حرکت کند که در همه زمینه ها مفید و مثمر ثمر باشد همانگونه که از آغاز انقلاب تا کنون عمل نموده است.

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : خودم را محور نواصولگرایی نمی‌دانم ولی کوشش می‌کنم صدای این تغییر باشم

سخنران یادواره شهدا روستای دزک و شهرک عدل در خصوص سومین خصلت وخصوصیت بسیج و بسیجیان گفت: همانگونه که شجره طیبه طبق آیات قرآن کریم جز به امر خداوند ثمر نمی دهد و مطیع است بسیج و بسیجی هم باید مطیع دستورات دین باشد دستورات و چارچوب هایی که در دین و با تشخیص ولی فقیه تعیین و مشخص می شوند تا هر زمان و مکانی که خواست ادای تکلیف کند تکلیفش الهی شود و از هوای و هوس و خودرایی مصون بماند.

این روزها شاهد موفقیت رزمندگان اسلام در نبرد با گروه داعش در کشور سوریه به فرماندهی سرلشکر سلیمانی هستیم و بی شک توفیقات سرلشکر سلیمانی همانگونه که خود ایشان تاکید کردند جز با اطاعت از دستورات ولی فقیه محقق نشد.

کاظمی در ادامه سخنان خود افزود: بسیجیانی که متخلق به این صفات اخلاقی شوند به افرادی خدایی مبدل می شوند و کسی که رنگ و بو و صورت و سیرت الهی به خود گیرد در اجتماع مدم و جامعه نیز انسانی مفید و سودمند ات که فایده و سودش به همگان می رسد.

وی در بخشی از سخنان خود بیان داشت: همانگونه که خداوند در قرآن کریم اشاره فرموده است در برابر شجره طیبه شجره خبیثه نیز وجود دارد. درختی که ریشه اش به جایی بند نیست، در برابر طوفان ها با وزش کوچکتریمن بادی به هر جهت روانه می شود و هیچ ثمر و سودی برای دیگران ندارد.

پیشنهاد ویژه :   استان چهار مهال و بختیاری : گلایه‌ نماینده چهارمحال و بختیاری در شورای عالی استان‌ها از کاهش حقآبه این استان

سخنران یادواره شهدا دزک و شهرک عدل در ادامه به معرفی دیگر خصوصیات بسیج و بسیجی اشاره کرد و گفت: یکی از مهمترین خصوصیاتی که باید بسیجی بدان مجهز شود بردن بصیرت است. نداشتن بصیرت یعنی افتادن به دام جهالت. حرکت تاریخ و ماندگار و جهانی امام حسین علیه السلام قیامی برای روشنگری و بالا بردن بصیرت مردم زمان و زمان های بعد از خود بود.

کاظمی در زمینه اهمیت بصیرت به اتفاقی که در زمان حضرت موی علیه السلام افتاد اشاره کرد و گفت: خضرت موسی علیه السلام به امر خداوند به مدت ۳۰روز برای تعریف عازم کوه طور شد اما مدت سی روز عادت به امر الهی از ۳۰روز به ۴۰روز افزایش یافت. حضرت موسی علیه السلام در عزیمت از کوه طور در اجتماع مردم شهر و دیارش متوجه شد که ایشان  به جای تعریف الهی به سمت پرستش گوساله روی آورده اند که برای این اتفاق برادرش هارون که در نبود حضرت موسی علیه السلام به عنوان جانشین و رهبر مردم  معرفی شده بود را به شدت مواخذه کرد و هارون دلیل این اتفاق را شخصی به نام سامری معرفی نمود.
در جامعه زمان حضرت موسی سامری فتنه انگیزی کرد همانگونه که در سال ۸۸برخی در کشور جمهوری اسلامی ایران فتنه انگیزی نمودند و هنگامی که حضرت موسی دلیل فتنه انگیزی سامری در جامعه را پرسید سامری جواب داد: زمانی که حضرت موسی برای تعریف از شهر خارج شد شیطان وارد عمل شد و به واسطه من  مردم را گمراه کرد چون جاهل بودند و جهالت داشتند. مردم گمراه شدند چون بصیرت نداشتند.

پیشنهاد ویژه :   استان چهار مهال و بختیاری : رونق سنگ تراشی در خاستگاه کهن سنگ تراشی ایران

وی در ادامه بر اهمیت بصیرت در بین بسیج و بسیجیان تاکید کرد و گفت: بسیجی باید در هر زمان و در هر مکان آماده معاونت و خدمت به جامعه و مردم باشد و در کنار این نگاه دارای بصیرت و شناخت از اوضاع و موقع شناس باشد.

کاظمی گفت: الحمدلله امروز داعش در سوریه محو و نابود شد اما در روزهای آغازین حضور داعش برخی می گفتند چرا ما باید برای مبارزه با داعش عازم سوریه شویم؟ الحمدلله کسانی که مانند شهید حججی بصیرت داشتند و موقع شناس بودند برای مبارزه با داعش راهی سوریه شدند اما برخی نیز این بصیرت را نداشتند.

 امیدواریم بصیر باشیم و بتوانیم به موقع عمل و اقدام کنیم تا انشاالله در قیام جهانی حضرت امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف در رکاب آن حضرت باشیم نه همچون سلیملان صرد خزاعی بعد از قیام امام حسین وضعیت را دریابیم اما آنزمان دیگر دیر شده باشد.

انتهای پیام/۵۸۰ک

 

این خبر را به اشتراک بگذارید :