امام جمعه شهرکرد گفت: آثار بسیج و روحیه بسیجی در کشور مشهود است؛ تا روحیه بسیجی هست نظام هم سرپا است.

به گزارش  پایگاه خبری تحلیلی کیاربیدار به نقل از جهانبین نیوز حجت السلام والمسلمین محمد علی نکونام امام جمعه شهرکرد در خطبه های این هفته نماز جمعه اظهار کرد: بسیج مدنظر امام راحل و مقام معظم رهبری بسیجی است که در نظام توحیدی، موحدانه حرکت کند و به فضل الهی تا کنون غیر از این نبوده و بسیج همواره روی مرز توحید و ولایت حرکت کرده است.

نکونام با بیان اینکه بسیج مقدس است و همه باید به آن ببالند و فرزندانشان را با روحیه بسیجی تربیت کنند، خاطرنشان کرد: آثار بسیج و روحیه بسیجی در کشور مشهود است؛ تا روحیه بسیجی هست نظام هم سرپا است.

وی با اشاره به پیروزی مدافعین حرم بر داعش اذعان داشت: این پیروزی بزرگ و شکست مفتضحانه داعش خارج از خواست خدا و امام عصر(عج) نیست.

وی ادامه داد: سردار سلیمانی ذوب در امامت و ولایت است، اتکایش به عنایت الهی و استمداد از امام زمان(عج) است.

پیشنهاد ویژه :   اجتماعی : شمس آباد - ناگفته‌های لجاجت‌های "موسوی" از زبان "ضرغامی"

امام جمعه شهرکرد با بیان اینکه امروز شیعه و کشور به سرپنجه هدایت امام زمان(عج) هدایت می‌شود، افزود: گمان نکنیم که امام عصر(عج) غایب و بی اثر است، امام هدایتگر و نقش‌آفرین است و جامعه را معاونت می‌کند.

نکونام با اشاره به اینکه قطعا نظام جمهوری اسلامی مورد عنایت حضرت ولی عصر(عج) است، گفت: مبادا در پیروزی‌های پی در پی نظام و ضعف روز افزون دشمن از امدادهای غیبی خداوند و ائمه اطهار(ع) غافل شویم.

وی تصریح کرد: به فضل الهی انقلاب اسلامی دارد صادر می‌شود و جبهه مقاومت روز به روز طرفداران بیشتری پیدا می‌کند.

وی با اشاره به اینکه کوشش قرآن این است که نگاه جامعه ایمانی را نگاه موحدانه کند، اضافه کرد: در عالم هیچ صاحب اثری جز خداوند نیست.

امام جمعه شهرکرد ادامه داد: کسانی باید هدایت جامعه توحیدی را عهده‌دار شوند که متعهد و موحد باشند و نگاه توحیدی داشته باشند.

نکونام با بیان اینکه همه باید تحت ولایت الله باشند، نه این دسته و آن دسته، بیان داشت: در نظام توحیدی گروه‌بندی و جناح‌بازی بی‌معناست، متاسفانه امروز ما در گیر این مسائل هستیم اما این‌ها آفت نظام است.

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : ناوگروه‌های اعزامی ارتش امنیت را در آب‌های آزاد برقرار می‌کنند/ در آغاز یک راه بزرگ هستیم

وی افزود: اختلاف سلیقه‌ها وجود دارد، زمان پیامبر۰ص) هم وجود داشته است اما ایشان همه را سر یک سفره نشاندند و در یک جهت قرار دادند.

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری نظام توحیدی را موحدانه و ولایت‌مدارانه عنوان کرد و گفت: از خداوند تبعیت کنید و به‌دنبال گروه‌ها نروید چرا که پرهیز از جناح‌بازی ضرورت نظام جمهوری اسلامی است.

نکونام با اشاره به ۸ ربیع‌الاول و سالروز شهادت امام حسن عسگری(ع) یادآور شد: این امام بزرگوار علی‌رغم اینکه در حصر و در اوج محدودیت بودند هیچگاه از هدایت جامعه و ارشاد مردم غافل نبودند و تمام تلاششان را برای اقتدار شیعه به کار گرفتند.

وی در پایان با استناد به آیات ابتدایی سوره مبارکه واقعه، این سوره را سوره معادباوری خواند و گفت: معاد یک واقعیت مستدل، عقلانی و برهانی است که امکان تکذیب آن وجود ندارد و جای هیچ تردیدی در وقوع آن نیست.

این خبر را به اشتراک بگذارید :