خطیب جمعه شهرکرد گفت: مسئولان با توجه به بدعهدی آمریکا در برجام درباره اعتماد به اروپایی ها بیشتر مراقبت کنند.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما،مرکزچهارمحال وبختیاری،نماینده ولی فقیه دراستان با اشاره به اول خرداد ۵۹سالروز آغاز حصر اقتصادی ایران بوسیله آمریکا گفت:حصراقتصادی ایران بوسیله آمریکا از همان ابتدای انقلاب اسلامی رسمیت پیدا کرد و تا امروز هم تداوم داشته است.  باید ها و نباید های اعتماد به اروپایی ها

حجت الاسلام والمسلمین نکونام افزود:حصراقتصادی وتحریم ها به فضل الهی ، ملت ایران وانقلاب اسلامی را برجسته‌تر، پویا و آزموده تر کرده است.

حجت الاسلام والمسلمین نکونام خطاب به آنان که از ممنوعیت ها می هراسند، افزود: آنهایی که ممنوعیت ها را بهانه می‌کنند باید در محاسبات وبعضی کرنش‌ها وامتیاز دادن‌ها دچار اشتباه نشوند و درست تحلیل کنند.

 وی گفت:جامعه مکتبی پیروی پیغمبر واهل بیت ازاین‌ دشمنی های هراسی ندارد واین معنا را درعمل هم نشان داده است.

امام جمعه شهرکردبا اشاره به خروج آمریکا ازبرجام گفت:در مسئله برجام آمریکا عملانشان داد نه تنها از ممنوعیت ها دست برنداشته، بلکه بر ممنوعیت ها افزوده و قطعا اروپا هم همین گونه هستند.

امام جمعه شهرکرد افزود: مسئولان می خواهند دو سه هفته اروپایی ها را هم تجربه کنند، ایرادی ندارد ولی مراقب باشند مبهم زمان نشوند .

 وی گفت:نگرانی این است که خدایی نخواسته بازاروپایی ها زمان بخرندوبازمدتی ، ما را مبهم به جلسات مختلف کنند و در نهایت همانند آمریکا به تهعدات خود عمل نکنند و دست از برنامه‌ها و دشمنی برندارند.

حجت الاسلام والمسلمین نکونام با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری(مدظله العالی)گفت:الان اروپایی ها هم با صراحت می‌گوینداجرای برجام را تضمین نمی کنند پس در چنین شرایطی یعنی همه مذاکرات از اول هیچ وکف روی آب بوده است بنابراین مراقب باشیم ملت بیش از این از این ناحیه آسیب نبیند.

وی درادامه به سالروز آزادسازی خرمشهردرعملیات بیت المقدس، سوم خرداد، روزمقاومت ،ایثاروپیروزی اشاره کرد و گفت: این پیروزی واقعا از معجزات الهی وعنایات تاریخی به این ملت وکشوراست که به فضل الهی علاوه بر آزادی خرمشهرو دیگر بخش ها، عزت ایران اسلامی روز به روز افزایش پیدا کرد.

حجت الاسلام والمسلمین نکونام افزود: دفاع مقدس یک دوره مفصل از آزمون، تجربه و سراسربرکت برای ایران بود و هر چه  در طول این ۴۰ سال انقلاب مقاومت کردیم همین نصرت،عنایت وعزت شامل حال کشورشده است.

وی با اشاره به کشتار بی رحمانه مردم فلسطین بوسیله رژیم غاصب اسرائیل و انتقال سفارت آمریکا به فلسطین گفت: امروز صهیونیست ودیروزآمریکا والان هر دوهمه با هم ، ظلم و ستم راعلیه ملت های مقاوم و ایستاده روا می دارند.

امام جمعه شهرکرد گفت: امروز آمریکا از برجام خارج شد و سفارت خودش را به بیت المقدس انتقال داد و صهیونیست‌ها آدم کشی و کودک کشی کردند و همین ظلم وستم ها وفاجعه آفرینی ها خیزش عمومی فلسطینی‌ها وجهان اسلام و مقاومت را در پی داشته است  که همه این‌ها دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران است.

وی گفت: این مردم با مشت‌های گره کرده شعارهای” مرگ بر آمریکا” و”مرگ بر اسرائیل” سرداده اندوبا این نفرین‌ها،  جنایت کاران عالم به فضل الهی به زودی نابود می شوند.

وی با اشاره به اینکه جنایتکاران قطعا راه به جایی نمی برند،گفت:مابایدهمچنان پشتیبان قوی مظلومین عالم ومقاومت درجهان اسلام باشیم واین افتخاررا در انقلاب اسلامی همچنان با خودمان داشته باشیم.

وی ماه رمضان را بهترین فرصت برای اصلاح خود و جامعه برشمرد وتاکید کرد: ماه رمضان ،نخوردن و نیاشامیدن نیست وانسان باید بکوشد لایق مهمانی خدا ویک بنده تمام عیارخدا بشود،نفس،دنیا وشهوات را زیر پا بگذارد و با همه نازیبای ها بجنگد.

وی تاکید کرد: بنابراین دراصلاح خود، جامعه ودرکسب معارف درماه رمضان بکوشیم وازمساجد،منبرها وبرنامه های قرآنی،معرفتی وموعظه ای غافل نشویم.

وی در ادامه به  ۲۸ اردیبشهت روز جهانی موزه و میراث فرهنگی اشاره کرد و گفت:آثارگذشتگان وآن جایی که سخن از تاریخ است، باید همان گونه که هست باقی شود.

 

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : شمس آباد - کژتابی و کژرفت بودجه کل کشور

این خبر را به اشتراک بگذارید :