شمس آباد – گروه استان ها: یک سامانه بارشی  از شامگاه روز شنبه وارد استان چهارمحال و بختیاری شده است که تاکنون این سامانه بسیار فعال بوده و موجب بارش های قابل توجه برف و باران در این استان شده است.

بارش شدید برف و باران در تمام نقاط این استان گزارش شده اما در کوهرنگ شدیدتر از نقاط دیگر استان بوده که موجب مشکلات بسیاری برای روستائیان این منطقه شده است. بارش ها در این منطقه موجب بسته شدن برخی راه های روستایی شده و از طرفی به خاطر ایجاد گل و لای در جاده های خاکی این روستاها، امکان تردد وجود ندارد.

همچنین بارش شدید برف در بخش بارفت کوهرنگ موجب بسته شدن راه ارتباطی هفت روستا شده است.

بارش ۶۵ سانتی متری در ارتفاعات شهرستان کوهرنگ

فرماندار شهرستان کوهرنگ در گفت و گو با شمس آباد با اشاره به بارش سنگین برف در شهرستان کوهرنگ، اظهار داشت: بارش برف طی ۲۴ ساعت گذشته به ۶۵ سانتی متر در نقاط مرتفع این شهرستان رسیده است.

پیشنهاد ویژه :   استان چهار مهال و بختیاری : سرانه فضای فیزیکی کتابخانه‌ها در چهارمحال و بختیاری از میانگین کشوری بالاتر است

مرتضی زمانپور بیان کرد: در حال اماده برف راه هفت روستای منطقه بازفت شهرستان کوهرنگ را مسدود کرده و راهداران در حال بازگشایی راه های روستایی این منطقه هستند.

فرماندار شهرستان کوهرنگ ادامه داد: تردد در گردنه های این شهرستان به کندی در حال انجام است.

تردد در محور های ارتباطی شهرستان کوهرنگ به کندی انجام می شود

رئیس پلیس راه چهارمحال و بختیاری در گفت و گو با شمس آباد اظهار داشت: تمام محور های ارتباطی استان چهارمحال و بختیاری باز و تردد در حال انجام است.

 رحمت الله نجفی عنوان کرد: تردد در محور های مرتفع شهرستان کوهرنگ به کندی در حال انجام است.

وی بیان کرد: در حال اماده شاهد مه گرفتگی شدید در محور دشتک – آلیکوه و گردنه های چری و شاه منصوری در شهرستان کوهرنگ هستیم و به علت بارش برف تردد به کندی در این محور ها انجام می شود.

وی با اشاره به بارش برف و وقوع کولاک در ارتفاعات چهارمحال و بختیاری، اظهار داشت: بارش برف در شهرستان کوهرنگ موجب کند شدن تردد در محور های ارتباطی شده است.

 وی بیان کرد: تردد در گردنه های شاه منصوری و چری با زنجیر چرخ امکان پذیر است.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : میوه هایی که انرژی بدن را تامین می کنند

رئیس پلیس راه چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: بردن باک پر از سوخت و بردن پتو، لوازم گرمایشی، آذوقه، آب آشامیدنی، زنجیر چرخ و… از مهمترین مواردی است که رانندگان در سفر به شهرستان کوهرنگ باید مورد توجه قرار دهند.

مسافران تجهیزات زمستانی در سفر به کوهرنگ همراه داشته باشند

مدیر کل هواشناسی چهارمحال و بختیاری نیز در این زمینه به شمس آباد گفت: بیشترین بارش برف و باران در شهرستان کوهرنگ چهارمحال و بختیاری گزارش شده است.

 شاهرخ پارسا عنوان کرد: بارش برف تنها در شهرستان کوهرنگ، شهرستان فارسان و آورگان استان چهارمحال و بختیاری گزارش شده است.

مدیر کل هواشناسی چهارمحال و بختیاری ادامه داد: بارش ها در بیشتر نقاط استان چهارمحال و بختیاری به صورت باران گزارش شده و بارش باران در کوهرنگ ۳۳ میلیمتر گزارش شده است.

مدیر کل هواشناسی چهارمحال و بختیاری ادامه داد: در گردنه های استان بارش های برف همراه با کولاک پیش بینی می شود که باید مسافران تجهیزات لازم زمستانی را برای تردد در ارتفاعات در هفته جاری همراه داشته باشند.

پیشنهاد ویژه :   بین الملل : صدها آلمانی بار دیگر در اعتراض به عملیات ترکیه در عفرین تظاهرات کردند

این خبر را به اشتراک بگذارید :