در چهارمحال و بختیاری

ارسال ۱۰۰ ایده به بخش دانشجویی و آزاد جشنواره ایده سبزکوه

رئیس مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه شهرکرداز ارسال ۱۰۰ ایده به بخش دانشجویی و آزاد جشنواره خبر داد و گفت: به‌منظور بالا بردن کیفیت و نوآوری ایده‌های نوپا، از هر شخص تنها سه ایده برای شرکت در جشنواره دریافت شد و ایده‌های دریافت‌شده تا زمان ارسال به داوری در صندوق ایده‌های دومین جشنواره‌ی ایده‌ی سبزکوه استان به‌صورت کاملاً محرمانه نگهداری شدند.

 به گزارش منطقه آزاد؛ آیین بازگشایی صندوق دومین جشنواره‌ی ایده‌ی سبزکوه استان چهارمحال و بختیاری با حضور دکتر مهران عربی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه شهرکرد، دکتر بهرام حسین‌زاده رئیس گروه کارآفرینی، رشد و ارتباط با صنعت دانشگاه، دکتر ویشتاسب سلیمانیان رئیس مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه و دبیر اجرایی جشنواره‌، دکتر روح‌ا… همتی دبیر علمی جشنواره، رؤسای مراکز رشد استان و جمعی از مسئولین دستگاه‌های اجرایی استان چهارمحال و بختیاری در مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه شهرکرد برگزار شد.

ویشتاسب سلیمانیان رئیس مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه شهرکرد در این آیین از ارسال ۱۰۰ ایده به بخش دانشجویی و آزاد جشنواره خبر داد و گفت: به‌منظور بالا بردن کیفیت و نوآوری ایده‌های نوپا، از هر شخص تنها سه ایده برای شرکت در جشنواره دریافت شد و ایده‌های دریافت‌شده تا زمان ارسال به داوری در صندوق ایده‌های دومین جشنواره‌ی ایده‌ی سبزکوه استان چهارمحال و بختیاری به‌صورت کاملاً محرمانه نگهداری شدند.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : سن ازدواج به مرز اخطار رسیده است

دکتر سلیمانیان افزود: اولین جشنواره‌ی ایده‌ی سبزکوه استان چهارمحال و بختیاری فرصتی مناسب برای آسیب‌شناسی و بهبود کیفیت برگزاری جشنواره در سال جاری فراهم کرد و به همین دلیل بخش دانش‌آموزی به دومین جشنواره اضافه شد که جنبش و پویایی جشنواره را افزایش داد.

دبیر اجرایی دومین جشنواره‌ی ایده‌ی سبزکوه استان چهارمحال و بختیاری در ادامه گفت: ایده‌های دانشجویی و آزاد، بعد از بررسی اولیه، بوسیله کادر علمی متخصص مورد داوری علمی و فنی قرار می‌گیرند و ایده‌های برتر در مرکز نوآوری دانشگاه شهرکرد مستقر شده و تا زمان راه‌یابی به مراکز رشد سطح استان مورد حمایت قرار می‌گیرند.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه شهرکرد نیز در این آیین با تأکید بر ضرورت حمایت از ایده‌های نوپا تا تبدیل به شرکت‌های دانش‌بنیان گفت: ایده‌های خلاقانه‌ی برخی افراد به دلیل حمایت نشدن به‌صورت یک ذهنیت باقی می‌مانند در حالی که با توجه و حمایت می‌توانند به یک شرکت موفق اقتصادی تبدیل شوند، چنانچه شاهدیم که برندهای معتبر در کشورهای صنعتی از میان ایده‌های نوپا شکل گرفتند.

پیشنهاد ویژه :   بین الملل : راکت‌پرانی‌ها از غوطه شرقی ادامه دارد/مبارزه با تروریست‌ها، از آتش‌بس مستثناست

 دکتر عربی افزود: مدیران و مسئولان دستگاه‌های اجرایی باید به فناوری و کارآفرینی علاقه‌مند باشند و با این دغدغه در مسیر تحقق اقتصاد دانش‌بنیان قدم بردارند.

 گفتنی است در پایان این آیین، صندوق دومین جشنواره‌ی ایده‌ی سبزکوه استان چهارمحال و بختیاری بازگشایی شد و ایده‌های دانشجویی و آزاد که به‌منظور نگه داشتن نوآوری و جلوگیری از کپی‌برداری به‌صورت محرمانه نگهداری شده بودند، به مرحله‌ی داوری ارسال شدند.   

انتهای پیام/۹۲۰م

این خبر را به اشتراک بگذارید :