به گزارش شمس آباد، سفر و گردشگری جزء کلماتی است که شور و شوق زیادی در انسان ایجاد می کنه. آشنا شدن با مکان های جدید، آداب و سنن دیگر شهر ها، آثار تاریخی بازمانده از چندین هزارسال پیش همگی چیز هایی اند که ما را برای رفتن به مسافرت به وجد میاره. تعطیلی های بیشتر از یک هفته برای رفتن به سفر فرصت بسیار مناسبی اند اما متاسفانه این نوع تعطیلی ها در سال بسیار کم هستن و ممکنه سفر در این روزها به دلایلی برامون امکان پذیر نباشه. در ادامه این مطلب قصد داریم برای آنهایی که نمیتونن سفرهای طولانی داشته باشن گردشگری در شهر تهران را پیشنهاد کنیم که علاوه بر اینکه تهرانی ها میتونن ازش استفاده کنن شهرهای نزدیک تهران هم بتونن فقط با بردن زمان دو روزه خیلی دیدنی های نهفته در تهران را ببینن و لذت ببرن. در حقیقت سفر به تهران برای اکثر شهرهای مرکزی و شمالی کشور بسیار راحته چون فاصله کمه و شما علاوه بر اینکه میتونین با ماشین شخصی به تهران برین میتونین با اتوبوس هم سفر کنین فقط یادتون نره که در صورتی که قصد مسافرت با اتوبوس رو دارین حتما خرید بلیط اتوبوس خودتون رو به صورت اینترنتی انجام بدین.  یکی از سایت های مطرح در زمینه خرید اینترنتی بلیط اتوبوس وب سایت پایانه ها ست.

 کلانشهر تهران با بیش از ۱۵ میلیون جمعیت پرجمعیت ترین و بزرگترین شهر کشوره که تو دل خودش مکان های تاریخی و دیدنی زیادی  داره،  خیلی مردم به دلیل ترافیک و آلودگی تهران اصلا رغبت نمیکنن برای گردش به تهران برن و از دیدن آثار تاریخی اون محروم میمونن اما جالبه بدونین حتی یه تعطیلات دو سه روزه هم موجب خروج حجم عظیمی از ساکنان تهرانی از شهرشون میشه و تو این ایام شهر بسیار خلوت و کم ترافیک با هوای سالم میشه، که موقعیت مناسبیه که هر کسی میخواد تهران را ببینه اقدام کنه. حالا اگه رفتیم تهران کجا بریم بهتره؟ در ادامه جواب این سوال را بهتون میدیم.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : علت نوعی فقر در تهران

پل طبیعت یک پل سه طبقه غیرخودرویی و پیاده روئیه که در تهران قرار داره و از مهرماه ۱۳۹۳ افتتاح شده. این پل از عرض بزرگراه مدرس می گذره. طول این پل ۳۰۰ متر بوده و سازه اش ۲۰۰۰ تنه. پل طبیعت بزرگ ترین پل غیرخودرویی ایران محسوب می شه. برای ساخت این پل ۱۴۰۰۰ قطعه فولادی در ابعاد مختلف در ارتفاع ۴۰ متری زمین برشکاری، سر هم و نصب شده. با ساخت پل طبیعت بوستان های طالقانی در شرق و آب و آتش و بنادر در غرب زمین های عباس آباد به هم وصلت می شن. پل طبیعت ۷۰۰۰ مترمربع مساحت داره. این پل به گفته مدیر عامل سازنده آن نماد جدیدی برای شهر تهرانه. زمان احداث سازه پل حدود دو سال طول کشید. این پل در ۲۰ مهر سال ۱۳۹۳ افتتاح شد. این پل در بزرگراه مدرس تهران واقع شده، پلی سه طبقه با طراحی ارگانیک و شبیه به درخت. فرم درختی ستون ها و انتخاب نام «طبیعت» برای پل، هر دو تاکیدیست بر پیوستگی دو فضای سبز (دوطبیعت) بوسیله پل. شما میتونین در طبقه ی اول این پل از کافی شاپ ها و رستوران های ایرانی و فرنگیش استفاده کنین و یا در طبقه ی سوم کل تهران را زیر پای خود تماشا کنین، در گوشه و کنار این پل چشم اندازهای زیادی هست که میتونه ساعت ها برای عکس بردن، تفریح شما رو پوشش بده.

موزه پول اولین گنجینه تخصصی و دایمی سکه و اسکناس در ایرانه که ۱۷ تیر ۱۳۷۶ افتتاح شد. این مجموعه شامل ۱۴۰۰ سکه و ۷۵۰ قطعه اسکناس و تعداد تقریبی ۲۰۰ قطعه اشیای موزه‌ای غیر از سکه و اسکناس هست که در ساختمانی به وسعت ۲۰۰۰ مترمربع به نمایش گذاشته شده و ضمن ارائه بخش قابل توجهی از سکه‌ها و اسکناس‌های ایران‌، گوشه‌هایی از تاریخ این سرزمینمان را نیز به نمایش می‌گذاره.

باغ فرمانیه یا سفارت ایتالیا یک اثر تاریخی ارزشمند و نمونه ای از معماری اصیل ایرانی مربوط به اوایل دوره قاجار با کاشی های طرح دار دوره ناصریه است. این باغ بر اساس نظم هندسی و  بر اساس محور اصلی از شمال به جنوب به دو بخش تقسیم میشه. در امتداد این محور آب از حوض اصلی به حوضهای کوچکتر وصلت می‎شده. در انتها استخر بزرگی وجود داره که در قدیم به صورت مخزن آب برای آبیاری باغ از آن بهره‎برداری می‎شد. دیدن این باغ زیبا رو نباید از دست داد.

موزه جواهرات سلطنتی

پیشنهاد ویژه :   اجتماعی : خاطره محسن هاشمی از آخرین خطبه پدرش در نماز جمعه - شمس آباد

حدود ۷۵ سال پیش بیشتر جواهرات کاخ های سلطنتی رو بردن به بانک مرکزی ایران که بعد تبدیل شد به موزه و از ۷۰ سال پیش مردم می تونستن برن و این جواهرات رو ببینن. البته موزه ای که الان وجود داره بعد از کمی دست کاری و جا به جا کردن حدود نیم قرنه که دربش به روی مردم بازه. درواقع گنجینه بی مانند « خزانه جواهرات ملی » مجموعه ای از گرانبهاترین جواهرات جهانه که طی قرون و اعصار به این صورت فراهم شده. هر قطعه از این جواهرات، گویای بخشی از تاریخ پرفراز و نشیب ملت بزرگ ایران و نشان از ذوق و خلاقیت های هنری مردم این مرز و بومه که خاطرات تلخ و شیرین شکست ها، پیروزی ها، غرور و خودنمایی ها و فرمانفرمایی همراه با زور و قدرت زمامداران گذشته رو تداعی می کنه.

 
 

مجموعه کاخ های نیاوران

این کاخ در زمان پهلوی ساخته شده، بنای زیبا و تزیینات هنرمندانه که توی ساخت بکار رفته بیش از هر چیز جلب توجه می کنه، مثل گچ بری ها و کاشی کاری ها ی بیرون و داخل کاخ. این بنا سه طبقه داره، طبقه اول هال و سرسراست، اتاق پذیرایی و اتاق انتظار توی طبقه همکفه. در انتهای راهروی سرسرا، سالن سینمای کاخه، در دو نیم طبقه دوم هم دفتر کار فرح و رخت کن شاه بوده.کمدها و کشو ها پر از لباس، پیراهن ها و کفش هاییه که امروز به اشیای موزه تبدیل شدن. طبقه سوم شامل اتاق نشیمن، اتاق خواب شاه و اتاق آرایش و رخت کن فرح و اتاق بچه هاست.در این کاخ فرش ها و گلیم های معروفی به چشم می خوره که معروفترینشون دو فرش مشاهیره، روی یکی از این فرشها نقش اولین پادشاهان ایران تا احمد شاه قاجار بافته شده.این مجموعه از کاخ صاحبقرانیه، کاخ نیاوران، موزه جهان نماو کوشک احمد شاهی تشکیل شده که بعد از انقلاب به میراث فرهنگی سپرده شد و امروزه به موزه تبدیل شده و عموم مردم میتونن ازش بازدید کنن.

موزه ایران باستان از غنی ترین موزه های کشور هست که به نوعی یک موزه مادره و بیشتر اشیا باستانی مهم که در کشور پیدا شده توی این موزه نگهداری میشه، نقشه و اجرای این موزه کار یه معمار فرانسوی به اسم آندره گدار هست.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : صورتی‌ها

سر در ورودی این موزه که ۷۰ سال پیش افتتاح شده، از روی ایوان مدائن کپی شده که از شاهکارهای دوره ساسانیه هست.  با دیدن از این موزه فوق العاده اشیایی که مربوط به هزاره هفتم قبل از میلاد تا دوران اسلامی هست رو میتونید تماشا کنید.

در انتها باید بگیم تهران شهر  بسیار غنی از لحاظ گردشگری شهری هست و مکان های بالا تنها گوشه ای کوچک از مکان های دیدنی این شهرند. جالبه هر روزه تعداد زیادی از مردم برای کسب و کار به تهران میرن اما برای تفریحاتشون از تهران فاصله بردن. امیدواریم با این مطلب تونسته باشیم قانعتون کنیم که یه بارم که شده برای دیدن این همه زیبایی به تهران بزرگ برین.

خرید بلیط اتوبوس خود را در این سفر به سایت پایانه ها محول کنین تا علاوه بر سفر با بهترین اتوبوس های روز کشور، در تلگرام پایانه ها عضو بشین و هر روز با مکان های گردشگری جدیدی در کشور آشنا بشین.

آدرس سایت : Payaneha.com
آدرس تلگرام پایانه ها : @payanehaticket

این خبر را به اشتراک بگذارید :