به گزارش شمس آباد؛ سایتی خبری به نام اسکان نیوز و دو کانال به نام «شهردار» و «شهرما»، با یورش به تفکر جهادی و بسیجی اقدام به انتشار سیاهه ای از دروغ ها و اتهامات علیه یکی از موکب های بزرگ ایرانی در مسیر پیاده روی اربعین و گردانندگان آن کرده است.

هر ساله با فرا رسیدن ایام اربعین حسینی، سیل عظیم زوار و عاشقان حضرت اباعبدالله (ع) و نهضت عاشورا، عازم پیاده روی نجف تا کربلا می شوند.
در سوی دیگر اما گروهی معدود، بیزاری با شعائر اسلامی، عزاداری و اربعین را مبنای کار خود قرار دادند و در رسانه هایشان حتی شده در حد یک شبهه پراکنی و ایجاد ابهام، سعی در تضعیف نهضت حسینی دارند. در آخرین اقدام از این دست درهفته بسیج، سایتی خبری به نام اسکان نیوز و دو کانال به نام «شهردار» و «شهرما»، با یورش به تفکر جهادی و بسیجی اقدام به انتشار سیاهه ای از دروغ ها و اتهامات علیه یکی از موکب های بزرگ ایرانی در مسیر پیاده روی اربعین و گردانندگان آن کرده است. در این مطلب سراسر دروغ و کذب، موکب حضرت صاحب الزمان (عج) که موکبی کاملا مردمی است و از ابتدای تأسیس آن بواسطه هیئت امنا هدایت شده و برای تأمین هزینه های خود اعم از ساخت، اسکان، اطعام و درمان، فراخوان عمومی داده و همه هزینه ها بواسطه خیرین تأمین شده است، منتسب به سازمان بسیج شهرداری گردیده که این انتساب، دروغ است.
۱٫  در همان بند اول، موکب حضرت صاحب الزمان (عج) منتسب به سازمان بسیج شهرداری تهران معرفی شده و ادامه متن بر اساس این فرض تنظیم شده است. در همین ابتدا باید گفت که چنین فرضی اساسا نا درست است و موکب صاحب الزمان هیچ انتسابی به سازمان بسیج شهرداری تهران و یا هیچ سازمانی در شهرداری و بیرون از آن ندارد.
۲٫  در جمله دوم این متن آمده که در سال های گذشته، پرچم بزرگ سازمان بسیج شهرداری تهران در این موکب نصب می شده است که این هم دروغ است. در سال های گذشته تنها یک پرچم در این موکب نصب می شده که از قضا به علت ارتفاع زیادش در کل مسیر مشهور بود و آن پرچم هم مزین به نام حضرت صاحب الزمان (عج) بوده است.
۳٫  در ادامه آمده که امسال در ساختار و مدیران موکب، تغییراتی صورت پذیرفته و از بسیج شهرداری به یک هیئت امنا منتقل شده است. اولا در همان تصویر منتشر شده در سردر موکب، سال تأسیس آن ۱۴۳۶ هجری قمری یعنی سه سال پیش ذکر شده و ارتباطی با تغییر مدیریت شهری ندارد. ثانیا از همان سال تا این لحظه موکب زیر نظر یک هیئت امنا هدایت شده و هیچ تغییر یا انتقالی در ساختار آن اتفاق نیفتاده است. همچنین خدام این موکب، با فراخوان و مصاحبه از میان داوطلبان از مناطق مختلف ایران یعنی استان های تهران، خراسان رضوی، آذربایجان غربی و … انتخاب گردیده اند و بابت خدمات رسانی خود حتی یک ریال دریافت نمی کنند.
۴٫  در جای دیگری از مطلب مذکور آمده «چه کسی پاسخگوی شماره حساب های اعلام شده برای اجتماع آوری معاونت ها و نذورات است» در پاسخ باید گفت شیوه اجتماع آوری و محل هزینه کرد معاونت های مردمی کاملا شفاف بوده و هیئت امنا در این زمینه پاسخگوست.
۵٫  در جای دیگری از متن با اشاره به عدم امکان واگذاری مالکیت زمین به غیر عراقی ها در کشور عراق، مالکیت زمین به بسیج شهرداری تهران منتسب شده است که این غیر از دروغ، خود یک تناقض است. باید پرسید بالاخره مالکیت، می تواند به ایرانی ها تعلق گیرد یا خیر و اگر به قول شما نمی شود پس چگونه به یک سازمان ایرانی اختصاص یافته است؟ اما جهت اطلاع، زمین، متعلق به یک فرد عراقی است که خود از اعضای هیئت امنای موکب است. هیئت امنا که ترکیبی ایرانی – عراقی دارد تنها در بهره برداری خدمات جهت ارائه به زوار موضوعیت دارند و هزینه ها با ترکیب هیئت ایرانی و عراقی اجتماع آوری شده و با تأیید هیئت امنا انجام می شود.
۶٫  آنچه شاید موجب این اشتباه باشد آن است که مسئول هیئت امنای موکب صاحب الزمان (عج) یعنی محسن پیرهادی در سال های ۹۱ تا ۹۵ مسئول سازمان بسیج شهرداری تهران بود و در همان دوره با معاونت خیرین و پشتیبانی های شهردار وقت تهران اقدام به راه اندازی موکبی با نام علی بن موسی الرضا (ع) در عمود ۷۰۷ کرد که آن موکب پس از دوره مسئولیت وی همچنان به خدمات رسانی در ایام اربعین ادامه می دهد که البته بخش زیادی از هزینه های همان موکب هم به گواهی مسئولین فعلی آن، بواسطه خیرین تأمین می شود.
۷٫   آنچه نویسندگان این سیاهه توجه ندارند آن است که زمین و موکب در فاصله بیابانی شهرهای نجف و کربلا هیچ ارزش مادی و قابلیت خرید و فروش ندارد و فقط مناسب خدمت رسانی به زوار در ایام اربعین است و حتی نیمی از آن بواسطه یکی از خیرین عراقی اهدا گردیده است. متاسفانه با گذشت تنها چند ماه از دوره مدیریت شهری جدید، نقاب از چهره رسانه های نزدیک و مورد پشتیبانی این جریان افتاده و به جای آنکه به فکر خدمت به مردم باشند در فکر تخریب دستگاه عظیم حسینی هستند.
بهتر است آنان که در دوره های مختلف، بیگانه بودن خود را با مسائل اعتقادی و ارزشی از جمله حج، پیاده روی اربعین، عزاداری های محرم و … نشان داده اند، بدانند که عاشقان حسینی همانند سال های گذشته، با قوت به کار خود ادامه خواهند داد و توصیه ما به این افراد آن است که به جای برنامه ریزی و سعی برای تخریب موکب داران، به فکر اصلاح خود و نزدیک شدن به دستگاه اباعبدالله (ع) باشند که این برای عاقبت خودشان هم بهتر است.
منبع: افکارنیوز

پیشنهاد ویژه :   اقتصادی : شمس آباد - قیمت خودرو امروز ۹۶/۰۶/۱۹

این خبر را به اشتراک بگذارید :