وی تصریح کرد: روز گذشته بودجه ۱۷ هزار و ۴۳۰ میلیارد تومانی شهرداری تهران در صحن شورای شهر به تصویب رسید و مطمئنا یک بودجه ایده آل برای این دوره محسوب نمی‌شود و ما مجاهدت می کنیم در دوره‌های بعدی بتوانیم یک بودجه مطلوب تری را به تصویب برسانیم.

رئیس کمیته بودجه و نظارت شورای شهر تهران تصریح کرد: نکته حائز اهمیت در تصویب بودجه مسیر شفافیت در تدوین بودجه ۹۷ بود به طوری که در سالهای گذشته لایحه بودجه شهرداری تهران تنها در اختیار چندین از اعضای شورای شهر تهران قرار می‌گرفت اما در این دوره این بودجه علاوه براینکه بر روی سایت شورای شهر تهران منتشر شد در جلسات علنی و با حضور خبرنگاران مورد بررسی قرار گرفت.

فراهانی بیان کرد: با انتشار لایحه بودجه ۹۷ شهرداری تهران بر روی سایت از شهروندان، کارشناسان و نخبگان درخواست شد که نظرات و پیشنهادات خود را در خصوص لایحه بودجه ۹۷ مطرح کنند.وی تصریح کرد: بسیاری از تغییرات که در لایحه بودجه ۹۷ شهرداری تهران صورت گرفت با نظر شهروندان، نخبگان و اهالی رسانه بوده است.

رئیس کمیته بودجه و نظارت شورای شهر تهران ادامه داد: روند بررسی لایحه بودجه ۹۷ شهرداری تهران تمامی جلسات به صورت عمومی برگزار شده و هیچ جلسه پنهان و محرمانه‌ای در خصوص تصویب بودجه ۹۷ شهرداری تهران نداشته‌ایم.
فراهانی اضافه کرد: برگزاری ساعت‌ها جلسه و بیش از ۵۰ ساعت جلسات کارشناسی با مناطق سازمان‌ها و معاونت‌ها برای تصویب بودجه ۹۷ شهرداری تهران داشته ایم که در نوع خود بی‌سابقه و بی نظیر بوده است.وی ادامه داد: برهمین اساس شهرداری تهران را مکلف کرده‌ایم که هر سه ماه یک بار گزارشی را از انجام بودجه ۹۷ شهرداری تهران به شورا ارائه کند.

پیشنهاد ویژه :   اجتماعی : شمس آباد - ۱۲ توصیه طلایی برای لحظات ابتدایی زمین لرزه

رئیس کمیته بودجه و نظارت شورای شهر تهران در ادامه با تأکید براینکه بعد از تصویب بودجه ۹۷ تازه کار شورای شهر تهران آغاز خواهد شد گفت: یکی از اصلی‌ترین کار نمایندگان مردم در پارلمان محلی حسن نظارت بر کار بودجه خواهد بود و قول خواهیم داد که جزئیات آن را در اختیار شهروندان قرار دهیم و مجاهدت کنیم ضریب تحقق بودجه را در سال آینده افزایش دهیم.

فراهانی تصریح کرد: یکی از نکات قوت بودجه ۹۷ شهرداری تهران تصویب خزانه واحد برای شهرداری تهران بوده است که راه اندازی این خزانه به منزله این است که کل بودجه شهرداری تهران و بخش‌های مختلف از مناطق، معاونت‌ها و سازمان‌ها باید به این خزانه واریز شود.

وی در ادامه نشست خبری با اشاره به اینکه علی رغم کاهش جدی بودجه ۹۷ شهرداری تهران و انقباضی بودن بودجه، تصریح کرد: بیش از ۵۰ درصد از بودجه شهرداری تهران وابسته به حوزه شهرسازی و تراکم فروشی بوده است و به همین جهت مجاهدت شده بودجه ۹۷ شهرداری تهران به صورت انقباضی بسته شود.
رئیس کمیته بودجه و نظارت شورای شهر تهران با اشاره به پرداخت دیون پیمانکاران و بدهی بانکها، تصریح کرد: قاعدتا ما باید برای بودجه سال ۹۷ رقم ۲۰ هزار میلیارد تومانی را پیش بینی می‌کردیم اما با توجه به شرایط بودجه ۹۷ شهرداری تهران به مبلغ ۱۷ هزار و ۴۳۰ میلیارد تومانی بسته شده است.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : شمس آباد - آگهی‌های سیاه، ترفند جدید کلاهبرداران

فراهانی افزود: علی‌رغم اینکه بودجه ۹۷ شهرداری تهران انقباضی بسته شده است اما مجاهدت شد بودجه حمل و نقل عمومی به مراتب نسبت به سال ۹۶ افزایش یابد ضمن اینکه به شهرداری تهران نیز اجازه داده شد که به مبلغ ۴ هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت خریداری کند.

وی تصریح کرد: در فرآیند تصویب بودجه علی رغم اجازه به شهرداری تهران برای انتشار اوراق مشارکت به میزان ۴ هزار تومان، ۱۸۰ هزار میلیارد تومان به بودجه عمومی اضافه شد.رئیس کمیته بودجه و نظارت شورای شهر تهران گفت: علاوه بر تمامی مسائلی که عنوان شد به شهرداری تهران نیز اجازه داده شد از محل اجرای طرح ترافیک جدید مبالغ آن را در حوزه حمل و نقل هزینه کند.فراهانی به موضوع هوشمندسازی شهر تهران اشاره کرد و گفت:در این زمینه نیز اعتبارات خوبی درسال ۹۷ نسبت به سال ۹۶ پیش بینی شده است.

وی از پرداخت بدهی‌های شهرداری تهران به بانک‌ها، پیمانکاران اشخاص حقیقی و حقوقی خبر داد و گفت: در این بخش نیز مجاهدت می‌شود در ۴ سال آینده بخش قابل توجهی از این بدهی‌ها پرداخت شود.رئیس کمیته بودجه و نظارت شورای شهر تهران گفت: بخشی از این بدهی‌های شهرداری به بانکها، پیمانکاران و اشخاص حقیقی و حقوقی به سال‌های ۸۸ و ۸۹ و ۹۰ برمی گردد.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : شمس آباد - تهدید جدی که اجرای سند ۲۰۳۰ برای آموزش و پرورش ایران به ارمغان می‌آورد

فراهانی بادامه داد یکی از موضوعات دیگری که در بودجه ۹۷ توجه شده است توجه به اشخاص خاص سالمندان و معلولان و تحقق شهر دسترس پذیر و دوستدار کودک است و مجاهدت می‌شود عدالت منطقه‌ای در سال آینده ایجاد شود.
وی از تحقق درآمدهای پایدار در بودجه ۹۷ شهرداری تهران اشاره کرد و گفت: مجاهدت می‌شود این رقم به حدود ۵۰ درصد نسبت به سال ۹۶ برسد.

رئیس کمیته بودجه و نظارت شورای شهر تهران گفت: از ۱۷ هزار و ۴۳۰ هزار میلیارد تومان بودجه شهرداری تهران ۷ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان درآمدهای پایدار و مابقی درآمدهای ناپایدار هستند.فراهانی افزود: بیشترین افزایش در بودجه ۹۷  در حوزه حمل و نقل پیش بینی شده است.وی در خصوص میزان بدهی دولت به شهرداری تهران گفت: هنزو رقم دقیقی مشخص نیست و در این بخش مناقضه وجود دارد و رقم ان از هزار تا ۲۰ هزار میلیارد تومان مطرح می شود.
 

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :