به گزارش شمس آباد، حجت الاسلام محمدیان در آیین افتتاحیه مرحله نهایی سی و دومین جشنواره ملی قرآن و عترت دانشگاهیان کشور اظهار داشت: قطعاً هر یک از شما قرآنیان مشعل فروزانی در دانشگاه خود هستید و هم دانشگاهی‌های شما عطر قرآن را از شما استشمام می‌کند و نور قرآن را از شما می‌گیرند.

حجت الاسلام محمدیان عنوان کرد: خدا را شاکریم که در دانشگاه‌های سراسر کشور نسیم خوش قرآنی در حال وزیدن است و همه اینها به برکت قرآن و عترت است.

مسئول نهاد رهبر معظم انقلاب در دانشگاه‌ها با بیان اینکه امسال بیش از ۳۲۰ هزار نفر از دانشگاه‌های مختلف کشور در سی و دومین جشنواره ملی قرآن و عترت دانشگاهیان کشور از دستگاه‌های مختلف دانشگاهی در بخش‌ها و رشته‌های مختلف شرکت کردند‏، اظهار کرد: در این جشنواره مشارکت چشمگیر دانشجویان و اساتید را شاهد بودیم و این مشارکت فزاینده ستودنی است. البته خیلی از جامعه دانشگاهیان با قرآن مانوس هستند اما فرصتی برای آنها برای حضورشان در این رویداد بزرگ قرآنی فراهم نشد.

حجت الاسلام محمدیان گفت: وظیفه دارم از یکایک شما دانشجویان و اساتید دانشگاه‌های مختلف که در بخش‌های مختلف جشنواره حضور داشتید و همچنین از مسئولان قرآنی دانشگاه‌ها که برنامه‌های مقدماتی این رویداد بزرگ قرآنی را فراهم کردید، تشکر کنم. وزارت بهداشت امسال برای دومین بار میزبان این رویداد بزرگ قرآنی بود که جا دارد از زحمات دکتر محمد رضا فراهانی – معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت قدردانی کنم.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : چه کسانی در پی محروم کردن مردم از مواهب راه‌اندازی «شبکه ملی اطلاعات» هستند

مسئول نهاد رهبر معظم انقلاب در دانشگاه‌ها در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه قرآن کتاب هدایت همه انسانهاست، عنوان کرد: قرآن کریم همه ما انسانها را به این مسیر هدایت می‌کند که همواره در پای مکتب و درس امام علی(ع) و اهل بیت(ع) بنشینیم و افتخار پیروی از آنها داشته باشیم. خداوند در قرآن اموال خود را معرفی کرده و اهل بیت (ع) و رسول خداوند مصداق اعلای نور الهی هستند و در تاریخ صادق تر از علی(ع) و اولاد علی جایی سراغ نداریم.

حجت الاسلام محمدیان در بخش دیگری از سخنان خود خطاب به شرکت‌کنندگان سی و دومین جشنواره ملی قرآن و عترت دانشگاهیان کشور گفت: شما اساتید و دانشجویان موجود در این رویداد بزرگ قرآنی اگر تصور کنید خداوند به فرد دیگری بیش از شما نعمت داده به قرآن اجحاف کرده‌اید و بدانید که نعمت قرآن بزرگترین نعمتی است که خدا به شما عزیزان داده و قدر این نعمت را بدانید و انس‌تان را با این کتاب آسمانی بیشتر کنید.
مسئول نهاد رهبر معظم انقلاب در دانشگاه‌ها گفت: جای خوشحالی دارد که از ۳۲۰ هزار نفر از شرکت‌کنندگان سی ودومین دوره جشنواره ملی قرآن و عترت دانشگاهیان، بیش از ۲۸۰ هزار نفر در بخش معارفی حضور داشتند و این موفقیت شایسته شما دانشگاهیان است.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : شمس آباد - بیم‌ها و امیدهای اعطای وام ازدواج

وی خطاب به دانشگاهیان شرکت کننده در این جشنواره گفت: انس و پیوندتان را با کتاب آسمانی محکم‌تر کنید که ما هر چه داریم به برکت قرآن واهل بیت است.

حجت الاسلام محمدیان افزود: باقی قرآن کریم ارزشمند است اما همه این اقدامات برای درک و فهم معارف قرآنی است. همه شما در دانشگاه‌ها و فضاهای آموزشی کشور یک مشعل هدایت قرآنی هستید تا آنهایی که شهد شیرین قرآن را هنوز نچشیده‌اند با رفتار و گفتار شما آشنا شوند و امید است همه شما عزیزان در دنیا و آخرت همراه قرآن و عترت باشید.

مرحله نهایی سی و دومین دوره جشنواره ملی قرآن و عترت دانشگاهیان سراسر کشور طی روزهای ششم تاهشتم آذرماه در حوزه هنری سازمان تبلیغات برگزار می‌شود و طی مراسم افتتاحیه و اختتامیه از برگزیدگان بخش‌های مختلف هنری، ادبی‏، فناوری، معارفی، آوایی و… با اهدای لوح و جوایزی تقدیر می شود.

دانشجویان و اساتید شرکت کننده در جشنواره سی و دوم از دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی تابعه وزارتخانه‌های علوم و بهداشت، دانشگاه‌های پیام نور، فنی حرفه‌ای، علمی کاربردی، دانشگاه آزاد، دانشگاه علوم معارف و جهاد دانشگاهی هستند.

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : نگه داشتن کرامت انسان‌ها وظیفه اصلی مدیران و مسئولان حکومت اسلامی است

میزبانی این دوره از جشنواره که سی دومین دوره آن است بر عهده وزارت بهداشت است و سال پیش این جشنواره بوسیله دانشگاه فرهنگیان برگزار شده و مرحله نهایی آن امسال از ششم تا هشتم آذرماه در حوزه هنری شهر تهران برگزار می‌شود. وزارت بهداشت برای دومین بار میزبان این رویداد بزرگ ملی و قرآنی است و در نخستین بار وزارت بهداشت در سال ۸۹ در دانشگاه علوم پزشکی ایران میزبان این جشنواره ملی بود.

برای نخستین بار در سی و دومین جشنواره ملی قرآن و عترت به میزبانی وزارت بهداشت، اساتید و اعضای هیأت علمی در برخی از رشته‌ها می‌توانند حضور داشته باشند و به رقابت بپردازند. همچنین امسال برای اولین بار به دلیل تقارن هفته قرآن و عترت با مراسم اربعین، تصمیم گرفته شد تا این جشنواره بعد از این مراسم و در آذرماه برگزار شود.

منبع:شمس آباد

این خبر را به اشتراک بگذارید :