به گزارش شمس آباد، مجتبی زینی وند در جلسه گردهمایی معلمان مدارس خرید خدمات آموزشی منصور نفر و موسسه آموزشی غیر دولتی سپهر معرفت که در سالن فرهنگی سیدالشهدا برگزار شد، با بیان اینکه در طرح بسته حمایتی و طرح خرید خدمات آموزشی گذشته شاهد ارتقاء وضعیت آموزشی دانش آموزان بوده ایم  اظهار کرد : امسال چهارمین سال اجرای طرح خرید خدمات آموزشی است که رویکرد آموزش وپرورش تقویت این طرح است و رئیس جمهورنیز از این مدل مشارکتی پشتیبانی می کنند.  
وی افزود: موسسان غیردولتی با نیت خداپسندانه در راه تعلیم و تربیت فرزندان کشور خدمت می کنند و ما نیز در این مسیر از هیچ کمکی دریغ نمی کنیم که این مجاهدت ها بدون پرستش به تعلیم و تربیت میسر نیست.  
رئیس سازمان مدارس غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی گفت: مهمترین ترین کارکرد آموزش و پرورش رشد شخصیتی و تربیت نوجوانان و جوانان بوده و دنیا ی امروز به این ضرورت پی برده است و توانایی، قدرت و تصمیم سازی از آن کشورهایی است که ابزار دانش و نوآوری را در دست داشته باشند.  
وی با بیان اینکه بردن جامعه ای توسعه یافته و دارای قدرت اقتصادی، صنعتی وعلمی بالا مستلزم تربیت و  ساختن انسانی قدرتمند، خلاق، فکور ومتفکر، پویا و دارای مهارت و توانایی فنی و علمی است گفت : اگر قرار است چنین اتفاق بزرگی در کشور رخ دهد یقینا باید آموزش وپرورش و رکن بسیار مهم آن  یعنی مربی بعنوان محور دانایی و دانش در مرکز این تحول و نگرش قرار گیرد.  
وی با اشاره به اینکه صاحب‌نظران توسعه محور دو منابع  انسانی و طبیعی را در بحث توسعه کشور مهم می دانستند، افزود: این مساله جز با آموزش و پرورش امکان پذیر نیست و نقش مربی در فرایند تحول و توسعه کشور باید مورد توجه قرار گیرد و آموزش و پرورش گفتمان اصلی تصمیم سازان کشور باشد.  
رئیس سازمان مدارس غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی با اشاره به تعبیر بسیار مهم سخنان مقام معظم رهبری (مدظله العالی) که فرموند آموزش وپرورش باید  کانون خلق دنیای آینده باشد اشاره کرد و افزود : وظیفه امروز همه ما  در آموزش وپرورش  مجاهدت برای توسعه کشور بر محور  آموزش خلاق،  فعال  و پویا  برای ساختن نسل آینده است.
وی بیان کرد: اگر بخواهیم آموزش ها در مدارس در مسیر توسعه پایدار باشد باید دانش آموزان را با تصویر درستی از آینده آشنا کرده و آنها را نسبت به آینده خوشبین کنیم و همچنین باید داده های گذشته و یافته های امروز را به آنها آموزش دهیم.  
رئیس سازمان مدارس غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی اظهار کرد: اگر بتوانیم دانش آموزان را با تفکری خلاق، کنجکاوانه، فکور و نقاد تربیت کنیم گامی در مسیر توسعه پایدار برداشتیم.  
معاون وزیر تصریح کرد: باید دانش آموزان را از آموزه های حافظه  محور به آموزش های خلاق و کاربردی محور شیفت دهیم همچنین  در آنها فرهنگ قدردانی، مسئولیت پذیری و پاسخگویی را احیا کنیم.  
زینی وند افزود: اگر بخواهیم دانش آموز امروز به هویت تاریخی و ملی خود افتخار کند و برای آینده خوشبین باشد و انگیزه لازم را داشته باشد راهی به جز تغییر داده های امروزی نداریم.  
وی با اشاره به اینکه ضرورت امروز وجود دانش آموز خلاق و توانمند و با مهارت است، گفت: تربیت و آموزش انسان خلاص و تولید ثروت و اشتغال در نظام آموزشی پویا به وجود می آید.  
معاون وزیر افزود: در چنین شرایطی تولید، اشتغال،  امنیت اجتماعی، فرهنگی ایجاد می شود و بر همین اساس آموزش و پرورش با رشد و توسعه، تقویت   اقتدار ملی و تولید سرمایه های مادی و معنوی و انسجام اجتماعی پیوند ناگسستنی دارد.  
زینی وند با اشاره به رسالت مهم موسسان و راهبران آموزشی در مدارس درمشارکت دادن اولیا دانش آموزان در فرآیند تصمیم گیری  بیان کرد: امروزه منابع فکری و فرهنگی دانش آموزان محدود به کتاب و محصور در کلاس درس ومدرسه نیست  و رشد روز افزون شبکه های  مجازی در سایه تحولات اجتماعی به  گونه است که اگر  همراهی و هم نوایی، همدلی و مشارکت  اولیا در فرآیند برنامه های آموزشی وتربیتی مدارس نباشد این شبکه های مجازی نه تنها فرصتی برای اعتلای سطح فکری و دانش آموزی نخواهد بود بلکه تهدیدی جدی است.
رئیس سازمان مدارس غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی اظهار کرد: با تشکیل جلسه اولیا و مربیان باید خانواده ها را در امور مدرسه مشارکت داد.  
وی در مورد طرح خرید خدمات آموزشی بیان کرد: هنوز بخشی از معوقات این طرح به موسسان باقی مانده و باید به گونه ای عمل کنیم این مساله برطرف شده و این طرح امسال تداوم یابد.  
زینی وند یادآور شد: مدارس طرح خرید خدمات آموزشی در مناطق محروم به ارتقای وضعیت آموزشی و پرورشی مدارس سودمند کرده و امیدواریم با پشتیبانی  رئیس جمهور، وزیر آموزش و پرورش و مسئولان امر این مدل مشارکتی تداوم یابد.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : جزئیات زمان‌بندی و ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان آزمون کارشناسی ارشد - شمس آباد

منبع:مهر

این خبر را به اشتراک بگذارید :