به گزارش خبرنگار حوادث شمس آباد پویا؛ اخبار حوادث همیشه و در تمامی برهه‌های تاریخ مخاطبان «پَروپاقرصی» داشته و از دهه‌های گذشته تا به امروز همچنان در زُمره پربازدیدترین اخبار قرار داشته است، از سالیان دور نیز تعداد زیادی از خوانندگان، روزنامه را می‌خریدند تا صفحه حوادث آن را بخوانند.

اکنون نیز با حضور خبرگزاریها و سایتهای خبری، هرروزه بخش قابل توجهی از پربازدیدترین اخبار هر رسانه‌ای به اخبار حوادث تعلق می‌گیرد و صفحه حوادث روزنامه‌ها همچنان پربازدید و پابرجاست.

برای بازخوانی حوادث و پرونده‌های جنایی در دهه‌های گذشته به‌سراغ اخبار حوادث یکی از روزنامه‌های کثیرالانتشار کشور در دهه ۵۰ رفتیم و در قالب سلسله گزارشهایی به بازخوانی این پرونده‌ها البته با ادبیات و «قلم حوادث‌نویسی» خاص آن ایام (بدون دخل و تصرف در نحوه تنظیم آن) می‌پردازیم.

در ادامه به بازخوانی حوادث و وقایع جنایی بیست و هشتم مهر ۱۳۵۵ می‌پردازیم.

قاتل در دادگاه حتی یک کلمه حرف نزد

محاکمه پدری که پسر جوانش را سر سفره با ضربه چاقو کشته است در شعبه دوم دادگاه عالی جنایی در حالی انجام گرفت که متهم در جریان دادرسی لب به اعتراف نگشود و در برابر سؤالات دادگاه سکوت کرد.

ماجرا در شب ۲۴ اردیبهشت‌ ماه سال گذشته در یکی از خانه‌های کوچه هشت متری رضا پهلوی، خیابان ششم بهمن شهرری روی داد، بین محمود بیست و پنج ساله هنگام صرف شام با خواهرش مشاجره‌ای درگرفت و پدر خانواده که از دعوای دختر و پسر خود عصبانی شده بود چاقویی از جیب خود بیرون آورد و با آن ضربه‌ای به گردن فرزند خود محمود وارد کرد.

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : پیام شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی کشور مبارزه فرزندان خمینی با دشمنانی بزرگ‌تر و شیاطینی خبیث‌تر از داعش هنوز پایان نیافته است

قاسم نانوای پنجاه ساله وقتی متوجه شد پسرش با این ضربه از پا افتاد، فرار کرد، مجروح را به بیمارستان فیروزآبادی انتقال دادند اما او بر اثر پارگی شریان گردن و خون‌ریزی درگذشت.

قاتل فراری که به ملایر نزد پدر خود رفته بود چند روز بعد به وسیله فرزند دیگرش به مأموران انتظامی معرفی و دستگیر شد.

در جریان دادرسی، قاسم حرفی نزد و وکیل مدافع او اعلام کرد موکلش دچار اختلال حواس است، دادگاه پس از دو ساعت شور با توجه به دلایل و شواهد موجود او را به چهار سال حبس جنایی درجه دو محکوم کرد.

مسافران خشمگین راننده تاکسی را کتک زدند

مسافرانی که از انتظار کشیدن برای به دست آوردن تاکسی خالی به تنگ آمده بودند، راننده یک تاکسی را که از جمع شدن مسافر خودداری کرده بود، به سختی کتک زدند.

حادثه صبح روز دوشنبه در خیابان سی‌متری نظامی اتفاق افتاد، راننده تاکسی که علی نام دارد موقعی که از طرف جنوب خیابان سی‌متری نظامی به طرف شمال می‌رفت سه جوان را دید که منتظر تاکسی هستند، بی‌اعتنا از مقابل آنها گذشت، یکی از جوانان که اسماعیل نام دارد از بی‌اعتنایی راننده تاکسی عصبانی شد و به او ناسزا گفت، راننده تاکسی که انتظار ناسزا شنیدن را نداشت، چند متر جلوتر تاکسی را متوقف و به اسماعیل اعتراض کرد.

پیشنهاد ویژه :   بین الملل : بازگشت سفیر اردن به عراق و قطع روابط با کره شمالی

همین موضوع باعث درگیری بین آنها شد و در نتیجه اسماعیل و دوستانش شیشه‌های تاکسی را شکستند و علی را مجروح کردند.

چند عابر که شاهد ماجرا بودند، راننده را از چنگ مسافران خشمگین خارج ساختند، با مداخله مأموران کلانتری ۱۵ تهران سه جوان دستگیر شدند و براساس ادعای راننده تاکسی پرونده تشکیل شد.

سه ضارب به اتهام تخریب و ایراد ضرب، برای رسیدگی به اتهاماتشان به دادسرای ناحیه سه تهران فرستاده شدند.

غلامعلی عابدی؛ قاضی تحقیق دادسرا پس از تحقیق از متهمان، پرونده آنها را به دادگاه فرستاد.

بیشتر بخوانید: قتل نگهبان ساختمان با ۱۰ ضربه چاقو/ بازگشت قاتل به صحنه جرم

مردی که از نام پروین خوشش می‌آید زندانی شد

مردی که دو ماه پس از ازدواج بدون آگاهی همسرش و کسب اجازه از دادگاه زن دیگری گرفته بود، به زندان رفت.

این مرد که  لطف‌الله نام دارد و بیست و هشت ساله است، ۹ ماه پیش برای نخستن بار با دختری به نام پروین ازدواج کرد اما پس از دو ماه بدون اجازه او دختر دیگری به نام پروین را به عقد خود درآورد.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : بیمارستان آیت الله یثربی کاشان به بهره برداری رسید

او چند روز پس از ازدواج دوم، همسر دوم را رها کرد و نزد زن اولش بازگشت، از این رو همسر دوم او از وی به علت ترک انفاق شکایت کرد و روز گذشته پرونده لطف‌الله با صدور کیفر خواست به شعبه ۳۵ دادگاه جنحه ارجاع شد.

متهم ضمن محاکمه گفت: چون زن اولش پس از دو ماه بچه‌دار نشد فکر می‌کردم دیگر بچه‌دار نمی‌شود و ناچار زن دیگری گرفتم که اتفاقاً اسم او هم پروین بود و خوشبختانه از نام پروین خوشم می‌آید.

زن دوم متهم طی شکایتی که به کلانتری کرد مدعی شد لطف‌الله با استفاده از شناسنامه المثنی وی را گول زده است و او هیچ اطلاعی از اینکه شوهرش دو ماه پیش از ازدواج با او داماد شده، نداشته است.

ولی‌الله کریمی؛ رئیس شعبه ۳۵ دادگاه جنحه دیروز لطف‌الله به اتهام ازدواج غیرمجاز تحت تعقیب قرار داد.

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :