به گزارش خبرنگار اجتماعی شمس آباد، بهاره آروین در جریان سی امین جلسه شورای شهر تهران و پس از ارائه گزارش بوسیله محمد سالاری رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران در خصوص رویکردها و سیاست‌های این کمیسیون، اظهار کرد: با توجه به موارد مطرح شده باید ۴ الی ۵ موضوع خاص در دستور کمیسیون قرار بگیرد و در صورتی که ما بخواهیم به همه موارد در این ۴ سال رسیدگی کنیم قطعاً اقدام موثری نخواهیم داشت.

وی تصریح کرد: از سایر کمیسیون‌ها نیز درخواست می‌شود در جلسات آتی سه، چهار و یا ۵ مورد از اهداف خود را مشخص و در راستای آن برنامه‌ریزی کنند.

به گزارش شمس آباد، احمد مسجدجامعی دیگر عضو شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به جمعیت روزانه شهر تهران، گفت: در حال اماده به ۸ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر رسیده و این در حالی است که نیمی از جمعیت حدود ۴ میلیون نفر با مشکل بافت فرسوده و ناپایدار روبه‌رو هستند.

وی تصریح کرد: این آمار نشان می‌دهد که اولویت ما در این دوره باید بحث نوسازی بافت فرسوده و ناپایدار شهر تهران باشد که البته در این زمینه نیز دولت تسهیلاتی را درنظر گرفته است که باید از آن به نحو مطلوب استفاده شود.

عضو شورای اسلامی شهر تهران از کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران خواست که توجه ویژه‌ای به موضوع بافت فرسوده و ناپایدار شهر تهران داشته باشند.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : شمس آباد - کلاهبرداری زیرپله‌ای‌ها به بلیط هواپیما هم رسید

وی همچنین به بافت تاریخی در مناطقی از جمله ۱۱، ۱۲، ۷، ۱ . ۲ اشاره کرد و گفت: علاوه بر استقرار بافت‌ تاریخی در این مناطق شاهد بافت‌های طبیعی در مناطقی در شمیرانات و کن هم هستیم که به طبع باید این موارد مورد توجه قرار گیرد.

مسجدجامعی اظهار امیدواری کرد: سیاستگذاری از سوی مسئولان شهری در خصوص بافتهای تاریخی و فرهنگی و طبیعی در دستور کار قرار گیرد.

وی ادامه داد: در گذشته مدیریت شهری اقدام به ساخت پروژه‌هایی در مقیاس‌های بزرگ و فرامنطقه‌ای می‌کرد که متأسفانه تعداد قابل توجهی از این پروژه ها رها شده است که پیشنهاد می‌شود به جای رفتن به سمت این گونه پروژه‌ها، پروژه‌هایی در سطح محلات در دستور کار قرار گیرد.

عضو شورای شهر تهران اظهار امیدواری کرد: مدیریت شهری در این دو دوره توجه ویژه‌تری به پروژه‌ها در سطح مناطق داشته باشد و در همین زمینه نیز شرکت‌هایی را به تکایا در محلات انجام دهد.

مسجد جامعی به آخرین وضعیت طرح جامع و طرح تفصیلی اشاره کرد و گفت: بیش از ۱۰ سال است که از طرح جامع و ۵ سال از طرح تفصیلی می‌گذرد که این دو طرح نیاز به بازنگری دارند به طوری که هزاران ساختمان بلندمرتبه علی رغم هشدارهای فراوان در گسل‌های شهر تهران ساخته شده است.

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : سپرده‌گذاران موسسات مالی باید امروز ضرر سودجویی خود را بدهند

به گزارش شمس آباد، مهدی حجت معاون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران نیز در جلسه شورا تصریح کرد: در این دوره شاهد هماهنگی لازم و کامل بین شورا و شهرداری هستیم و هیچ زاویه‌ای در این بخش وجود ندارد.

وی گفت: قطعاً تکالیفی که از سوی شورا برای شهرداری مشخص می‌شود، انجام خواهد گرفت ضمن اینکه ما در این دوره نگاه محلی و منطقه‌ای به پروژه‌ها داریم.

معاون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران تصریح کرد: برخی از وظایف شهرداری جزو تکالیف جاری شهر هست و در این زمینه نیز طبق نظر شورا عمل خواهد کرد.

حجت به بازنگری طرح تفصیلی اشاره کرد و گفت: این موضوع نیز در دستور کار قرار خواهد گرفت که در حال اماده شاهد یک وحدت بی‌نظیر و مطلق بین شورا و شهرداری هستیم.

به گزارش شمس آباد، آرش میلانی در جریان جلسه امروز اظهار کرد: حجم زیادی از مطالعات موضوعی در حوزه شهرسازی باید تعیین و تکلیف شود.

وی تصریح کرد: در حوزه فضای سبز با عقب ماندگی جدی روبه‌رو هستیم که در این بخش کمیسیون مربوطه باید سیاستهای خود را مشخص کند.

عضو شورای شهر تهران از آمادگی کمیسیون متبوعش(کمیسیون محیط زیست سلامت و خدمات شهری) برای تعامل با کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران خبر داد و گفت: ما می‌توانیم بسیاری از موضوعات را در این کمیسیون پیگیری و شاخص‌های توسعه پایدار را در حوزه شهرسازی مشخص کنیم.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : گزارشی از وضعیت تهران پس از انتخابات سال ۸۸ از زبان ساجدی‌‌نیا - شمس آباد

به گزارش شمس آباد، مجید فراهانی دیگر عضو شورای شهر تهران نیز با اشاره به استفاده از سرمایه گذاران خارجی وداخلی با هدف نوسازی شهر تهران و بافت تاریخی گفت: این مسئله بسیار مهمی است که باید از این ظرفیت به نحو مطلوب استفاده شود.

عضو شورای شهر تهران با اشاره به مشخص شدن حریم شهر تهران و مشکلاتی که برای شهروندان در مناطق مرزی مناطق تهران وجود دارد گفت: در حال اماده شاهد اختلاف شهرکها در سطح تهران هستیم که امیدواریم تکلیف این موضوع بوسیله وزارت کشور و شهرداری مشخص شود.

فراهانی گفت: متأسفانه به دلایل مختلف شهروندان گلایه های زیادی را در بحث اجتماع آوری زباله ها و موضوعات خدمات شهری شهرک‌های اطراف تهران دارند.

وی گفت: البته هفته گذشته در جلسه ای که با استاندار تهران داشتیم این موضوع مطرح شد و قرار شد کارگروه ویژه‌ای با حضور نماینده استاندار، نماینده شهردار و نماینده شورا تشکیل و موضوعات اختلافی پیگیری شود.

عضو شورای شهر تهران اظهار امیدواری کرد: تکلیف این شهرک‌ها در شورای پنجم برای همیشه مشخص شود.

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :