به گزارش  شمس آباد، مجتبی یزدانی hظهار داشت: این دومین سالی است که مراسم ارتحال در ماه مبارک رمضان برگزار می‌شود و سال آینده نیز مراسم ارتحال در ماه رمضان برگزار می‌شود.

وی گفت: با توجه به مراسم ارتحال در ماه مبارک رمضان قاعدتا برنامه‌های پیش‌بینی شده نیز بر اساس همین ماه انجام خواهد گرفت به طوریکه اصل مراسم ۳ ساعت قبل از افطار در روز چهاردهم خرداد ماه برگزار و تا ساعت ۲۰ ادامه خواهد داشت.

یزدانی ادامه داد: بر همین اساس و طی هفته‌های گذشته جلسات متعددی از سوی معاونت خدمات شهری با سایر معاونت‌ها و مناطق تهران برگزار شده و وظایف هر یک از مناطق، سازمان‌ها، ادارات مشخص شده است.

وی تصریح کرد: مناطقی از جمله مناطق ۲،۴،۵،‌۷،۸،۹،۱۰،۱۴،۱۶،۱۱،۱۳،۱۵،۱۷ و ۲۲ از مناطقی هستند که در بحث نظافت و نگهداشت محوطه مراسم همکاری خواهند داشت. در خصوص بحث پذیرایی نیز از ظرفیت مناطق، ۳،۶،۱۲ و ۱۸ و ۲۱ استفاده خواهد شد ضمن اینکه برای سایر مناطق نیز وظایف جداگانه‌ای پیش‌بینی شده است.

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران در ادامه به اجرای برنامه‌های اجتماعی و فرهنگی اشاره کرد و گفت: در این زمینه نیز از ظرفیت مناطق استفاده شده است به طوریکه منطقه یک مسئولیت موضوعات فرهنگی در جماران را به عهده دارد ضمن اینکه منطقه ۲۰ شهرداری نیز توان خود را در اجرای برنامه‌ها در محدوده خود به عهده دارد. ضمن اینکه منطقه ۱۹ به دلیل همجواری محوطه مراسم ارتحال وظایفی را در زمینه بهشت زهرا ندارد و این منطقه تکلیف شده است که برنامه‌های خود را در اطراف خیابان‌های بهشت زهرا به انجام برساند.

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : دستی که علیه منافع ملی و توان موشکی کشور عمل کند را قطع خواهیم کرد

یزدانی بیان کرد: دستورالعملی نیز به مناطق مختلف تهران ارسال شده است که همکاری‌های لازم را با برگزارکنندگان مراسم داشته باشند و این در حالیست که جلسات متعددی با مدیران و معاونت‌ها و همچنین کمیسیون‌های شورای شهر تهران برگزار شده است.

وی گفت: آخرین جلسه نیز روز گذشته با حضور مسئولان شهرداری در بهشت زهرا تشکیل شد و مجددا وظایف دستگاه‌ها اعلام شد. ضمن اینکه شب گذشته نیز جلسه‌ای با حضور تمامی دستگاه‌های برگزار کننده مراسم ارتحال با حضور آقای انصاری برگزار و در نهایت نیز این جلسه با سخنرانی سید حسن خمینی به اتمام رسید.

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران ادامه داد: در خصوص پذیرایی نیز تمهیداتی پیش‌بینی شده و پک‌هایی آماده شده است که در اختیار زائران تهرانی قرار خواهد گرفت تا بتوانند روزه خود را افطار کنند.

وی در ادامه با اشاره به اقدامات دیگر صورت گرفته از حوزه معاونت خدمات شهری شهرداری تهران گفت: تامین وسایل روشنایی، نصب چادرها، نظافت، تامین پرچم، هماهنگی با ستاد مدیریت بحران از دیگر اقدامات انجام شده است.

یزدانی ادامه داد: درخصوص برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی نیز برنامه‌هایی پیش‌بینی شده است به طوریکه مناطق ۶،۷،۲۲، ۲۴، ۱۸،‌۱۹ با محوریت منطقه ۵،‌ مناطق ۹، ۱۷، ۱۶، ۱۰، ۸، ۲۱ با مسئولیت منطقه ۲ و مناطق ۱۳، ۱۲،‌۱۱، ۱۶، ۴ با مسئولیت منطقه ۳ برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی خود را اجرا خواهند کرد.

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران ادامه داد: سازمان فرهنگی هنری شهرداری نیز برنامه‌های جداگانه‌ای را پیش‌بینی کرده است که از آن جمله می‌توان به ایستگاه‌های فرهنگی در محوطه اجرای مراسم ارتحال اشاره کرد.

وی همچنین به آماده‌سازی فضای شهری و همچنین بهشت زهرا در آستانه بیست و نهمین سالگرد ارتحال حضرت امام اشاره کرد و افزود: در این زمینه کار با محوریت سازمان زیباسازی انجام می‌شود و طی روزهای آینده بنرهای مراسم در سطح شهر و بهشت زهرا نصب خواهد شد.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : شمس آباد - شهدااسنادزنده حقانیت انقلاب،اسلام وکشورهستند

یزدانی افزود: اجرای فعالیت‌های دینی و برنامه‌های سلامت از دیگر اقداماتی است که در مراسم ارتحال حضرت امام برگزار خواهد شد که در این حوزه نیز از ظرفیت هدایت کل خدمات شهرداری تهران، سازمان ورزش، هدایت کل امور بانوان، شرکت شهر سالم و … استفاده خواهد شد.

وی ادامه داد: علاوه بر اقدامات انجام شده هماهنگی‌هایی با مدیر عامل سازمان بهشت زهرا انجام شده است که هرگونه خدمات بوسیله سایر مناطق، معاونت‌ها و ادارات با هماهنگی مدیرعامل و شهردار حرم حضرت امام خمینی (ره) صورت بگیرد.

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران با اشاره به تمهیدات در نظر گرفته شده برای جابجایی زائران در مراسم ارتحال حضرت امام خمینی (ره) گفت: در این زمینه نیز از ظرفیت حمل و نقل عمومی (مترو، اتوبوس و تاکسی) استفاده خواهد شد.

وی گفت: با توجه به اینکه سیزدهم خرداد ماه نخستین شب قدر برگزار می‌شود تمهیداتی نیز برای جابجایی شهروندان تهرانی انجام شده است و خطوط ۱،۲،۳،۴ مترو تا ساعت ۶ صبح چهاردهم خرداد ماه آمادگی ارائه خدمات خواهند بود.

وی گفت: بجز شرکت مترو تهران از ظرفیت تاکسیرانی و اتوبوسرانی استفاده خواهد شد. به طوریکه ۱۰۰ دستگاه تاکسی برای جابجایی زائران در ۴ مسیر از جمله بهشت زهرا – میدان شهدا، پل شهید صنیع‌خانی – سه راه باقر شهر و بلوار سعادت پیش‌بینی شده است.

معاون شهردار تهران ادامه داد: در بحث اتوبوسرانی نیز در روز ۱۴ خرداد تمهیداتی برای جابجایی مسافران در عصر همان روز پیش‌بینی شده است ضمن اینکه چندین اتوبوس نیز در اختیار ارگان‌ها برای انتقال شهروندان تهرانی به مراسم ارتحال پیش‌بینی شده است.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : شمس آباد - میزان موفقیت واقعی درباره هیات های غربی به تهران چیست؟/ اعتیاد برخی مقامات ایرانی به فرانسوی ها قابل درک نیست!

یزدانی با تاکید بر اینکه مسئولیت پذیرایی مراسم ارتحال به عهده بسیج شهرداری تهران است گفت: ۶۰ هزار پک پذیرایی از جمله نان، ۱۰۰ گرم حلوا شکری، پنیر، خرما، شیر، آب پرتقال و مغز گردو پیش‌بینی شده است که این پک‌ها بوسیله بسیج شهرداری تهران در اختیار زائران تهرانی قرار خواهد گرفت.

وی گفت: بر اساس تمهیدات پیش‌بینی شده پذیرایی از زائران استانی نیز بوسیله آستان در داخل اتوبوس‌ها انجام خواهد گرفت.

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران ادامه داد: استقرار نیروهای آتش‌نشانی و اورژانس نیز یکی دیگر از تمهیداتی است که پیش‌بینی شده است و در این زمینه تعاملات لازم با سازمان آتش‌نشانی و اورژانس تهران صورت گرفته است.

یزدانی گفت: شرکت شهر سالم نیز بیمارستان صحرایی را نزدیک ستاد برگزاری مراسم مستقر خواهد کرد.

وی گفت: یگان حفاظت شهرداری نیز با ۳۵۰ نیرو و ۳۵ دستگاه موتور سیکلت و همچنین چندین خودرو در محوطه برگزاری مراسم مستقر خواهند شد. ضمن اینکه ۱۰ آمبولانس نیز از طریق شرکت شهر سالم استقرار پیدا خواهند کرد.

معاون شهردار تهران با اشاره به هماهنگی‌های صورت گرفته با پلیس راهور گفت: دراین زمینه نیز جلسات خوبی طی روزهای گذشته برای هماهنگی بیشتر انجام گرفته است. 

وی گفت: با توجه به حضور گلفروش‌ها در مسیر بهشت زهرا تمهیداتی برای اجتماع‌آوری و ساماندهی این افراد با مسئولیت شرکت ساماندهی مشاغل انجام گرفته است.

انتهای پیام/

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :