به گزارش خبرنگار اجتماعی شمس آباد، محسن پورسیدآقایی در مراسم معارفه فرنوش نوبخت به عنوان مدیرعامل جدید شرکت بهره‌برداری مترو تهران که عصر امروز با حضور جمعی از کارکنان مترو برگزار شد، اظهار کرد: یکی از اصلی‌ترین بخش‌های حمل و نقل ترافیک شرکت مترو تهران است چرا که این شرکت نقش جدی بر زندگی مردم دارد و هر روز نقش این شرکت در توسعه تهران بیش از پیش می‌شود.

وی تصریح کرد: با توجه به اهمیت شرکت بهره‌برداری متروی تهران، نخستین تغییرات را در این مجموعه آغاز کردیم و برهمین اساس گزینه‌های مختلفی برای این شرکت در نظر گرفته شد که خوشبختانه منتهی به انتخاب فرنوش نوبخت برای این مسئولیت شد. 

معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران ادامه داد: خداراشاکرم برای انتخاب مدیرعامل جدید مترو چرا که با این انتخاب نشان دادیم که حضور افراد در سمت‌های مختلف هیچ ارتباطی به قومیت‌ها و مذهب ندارد و انتخاب‌ها براساس لیاقت‌ها و شایستگی‌ها انجام می‌گیرد. 

پورسیدآقایی تصریح کرد: در کنار انتخاب مدیرعامل مترو تاکید ویژه‌ای نیز بر ترکیب افراد در مترو داشتیم که حضور آقای ربیعی به عنوان رئیس هیئت مدیره برای هماهنگی‌های کارهای مترو مثمرثمر خواهد بود. 

وی اظهار امیدواری کرد که هماهنگی بین شرکت هولدینگ، شرکت  بهره‌برداری مترو و واگن‌سازی بتواند باعث ارتقا و افزایش خدمات به شهروندان شود. 

معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران به حضور افراد جدید در هیئت مدیره مترو اشاره کرد و گفت: خوشبختانه ترکیب خوبی در هیئت مدیره ترسیم شده است و بازتاب این انتخاب در بین دوستان مترو نشان داد که انتخاب بنده درست بوده و همراه با بازتاب جامعه تخصصی مترو بوده است. 

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : دختران تهران پاتوق‌دار می‌شوند - ایسنا

پورسیدآقایی بیان کرد: هیئت مدیره جدید با ترکیب آقای ربیعی به عنوان رئیس هیئت مدیره می‌تواند مثمرثمر باشد و انشاءالله هیئت مدیره جدید کار شرکت مترو را دنبال خواهد کرد. ضمن اینکه انتظار داریم هیئت مدیره براساس آیین‌نامه‌ها و قوانین مصوب شرکت مترو عمل کند. 

وی با بیان اینکه هیئت مدیره در رشکت مترو مسئولیت بسیار سنگینی را بر دوش خواهد داشت، گفت: هیئت مدیره نباید به گونه‌ای عمل کند که تنها همانند ماشین امضا باشد. 

معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران اضافه کرد: در برخی از موارد شاید تصمیمات مدیران اجرایی در مترو عجولانه و یا به دلایل مختلف مورد قبول نباشد و این وظیفه هیئت مدیره است که در همه امور دخالت کند. 

پورسیدآقایی ادامه داد: قطعا باید مدیرعامل مترو مقتدرانه دستورات لازم را به مجموعه خود اعلام کند و در حیطه وظایف خود عمل کند اما باید در این بخش نیز هیئت مدیره نظاتر و ناظر باشد آن هم در چارچوب اساسنامه تعیین شده برای هیئت مدیره. 

وی اظهار امیدواری کرد: هیئت مدیره جدید مترو در بخش‌های مختلف از جمله معاملات و نوع آن براساس آیین‌نامه‌ها تصمیم‌گیری کند. 

معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران ضمن انتقاد از انعقاد برخی قراردادها قبل از آغاز به کار دوره مدیریت شهری جدید بیان کرد: متاسفانه شاهد بودیم این قراردادها به صورت عجولانه منعقد شده است و برای امضای آنها اصرارها و کوشش‌هایی نیز صورت گرفته است. 

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : پرونده ویژه عهد دی/ روح‌الامینی در گفت‌‌و‌گویی مشروح تأکید کرد یکی از کسانی که باید علیه سران فتنه شکایت می‌کرد من بودم/ حماقت و عدم عذرخواهی آنها هنوز ادامه دارد

پورسیدآقایی اضافه کرد: امیدوارم تیم جدید در شرکت مترو اعم از مدیرعامل و ترکیب هیئت امنا بتوانند اقدامات شایسته‌ای را در مجموعه مترو انجام دهند. سیاست ما در مترو افزایش بهره‌وری مترو است به لحاظ کمی و کیفی و ارائه خدمات به مسافران.

معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران با انتقاد از اینکه نباید پروژه‌های متعددی را به بهره‌برداری برسانیم، گفت: نباید تنها به آمارها اشاره کنیم چرا که در صورتی موفق خواهیم بود که بتوانیم خدمات با کیفیتی را به مسافران ارائه کنیم. 

پورسیدآقایی تصریح کرد: یکی از سیاست‌های ما دوری از ارائه اعداد و ارقام خاص است چرا که نگاه اصلی ما افزایش بهره‌وری مترو با شاخص کمی و کیفی به مسافران خواهد بود. 

وی ادامه داد:‌ متاسفانه بسیاری از پروژه‌ها چه در دولت و چه در شهرداری تنها توسعه فیزیکی بوده است و این نگاه باید تغییر کند و پروژه‌ها براساس افزایش کیفیت زندگی مردم و بهبود شرایط آنها باشد.

معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران گفت: چنانچه در طول سال‌های گذشته متوجه شویم کیفیت زندگی مردم با اجرای پروژه‌ها افزایش یافته است، این کار باارزشی است و در صورتی که نتوانیم در این مسیر به موفقیت برسیم نشان می‌دهد که رفتارهای توسعه‌گرایانه ما قابل قبول نبوده است.

پورسیدآقایی ضمن تاکید بر اینکه اولویت شرکت بهره‌برداری مترو افزایش شاخص کیفیت زندگی مردم خواهد بود، گفت: ما در معاونت حمل و نقل ترافیک به دنبال این رویکرد خواهیم بود و افزایش استقبال با جابه‌جایی مسافران مدنظر شرکت مترو خواهد بود. 

پیشنهاد ویژه :   اجتماعی : شمس آباد - «هفت ریشتر» با پایتخت چه می‌کند؟

وی همچنین با اشاره به برخی از حواشی به وجود آمده در پی تغییرات در شرکت مترو تهران تصریح کرد: برخی‌ها فکر می‌کنند با تغییرات منافع‌شان به خطر می‌افتد و متاسفانه اقدام به حواشی و شایعه‌سازی می‌کنند  و این در حالی است هر نوع تغییر براساس لیاقت و شایستگی صورت می‌گیرد.

معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران ادامه داد: قطعا ما براساس توصیه افراد نیرویی را در سمت و پست‌های جدید نخواهیم گذاشت و همه عزیزان در شرکت مترو باید به خودشان نگاه کنند نه به مدیران بالادستی و هرکسی که توانایی و شایستگی داشته باشد مطمئن باشد در این دوره رشد می‌کند و هرکسی که در نزد خودش این شایستگی را نداشته باشد قطعا افول خواهد کرد.

پورسیدآقایی ادامه داد: نیروهای خوب، متدین، لایق در ترکیب جدید مترو حضور خواهند داشت و افرادی که غیر از این ویژگی‌ها داشته باشند باید تغییر و اصلاح شوند. اعتقادات مذهبی و سیاسی در جابه‌جایی افراد ملاک نیست و ما براساس توانمندی و کارآمدی آنها را انتخاب خواهیم کرد. 

معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران اظهار امیدواری کرد که افراد از حاشیه‌پردازی جلوگیری کنند چرا که این حاشیه‌ها وقت مدیران را می‌گیرد.

انتهای پیام/ 

این خبر را به اشتراک بگذارید :